Logo MojaObčina.si

Prebold

JUTRI
14°C
0°C
SOB.
3°C
-9°C
Deli
1343

Največji festival na Koroškem – KKŠ Summer FEST

Čez malo več kot mesec dni bodo Radlje ob Dravi gostile največji glasbeni festival na Koroškem, KKŠ Summer FEST, ki ga že peto leto zapored organizira ekipa mladih iz Kluba koroških študentov. Festival bo trajal tri dni, in sicer od 11. do 14. avgusta 2016 v Vodnem parku, prvem tovrstnem biološkem bazenu v Sloveniji. Poleg številnih koncertov na glavnem in elektru odru festival obljublja pestro dnevno dogajanje – animacije in športne aktivnosti. Obiskovalcem bo omogočeno tudi brezplačno kampiranje in kopanje v vodnem parku. Več o festivalu: www.kksfest.si.

KKŠ Summer FEST ima zametke v letu 2012, ko so se organizatorji– Klub koroških študentov –  odločili  združiti  različne  feste  v  vseh  treh  koroških  dolinah  v  največji glasbeni  festival  na  Koroškem.  Le-ta  je  dosedaj  gostil  okoli  30.000  obiskovalcev  in okoli 80 glasbenih izvajalcev. Letos se obeta peti KKŠ Summer FEST, ki pa je zopet lociran  na  območje  Vodnega  parka  Radlje  ob  Dravi –  prvega  biološkega  bazena  v Sloveniji.  Za  njegovo čistočo  in  kakovost  vode  namreč  skrbijo  naravni  sistemi  oz. biološka čistilna naprava, zato se v vodo ne dodaja nobenih kemikalij.

Letos  festival  gosti  zares  odmevna  glasbena  imena –  sedemčlansko  glasbeno zasedbo iz Bosne in Hercegovine, Dubiozo Kolektiv, ki se zaradi svetovne turneje tako v Sloveniji ustavi drugič in tudi zadnjič. Srbske alternativne rockerje, skupino S. A. R. S., velikane slovenske rock scene Siddharto ter skupino Šank rock. Z odra bo odmeval  tudi  punk  skupine Elvis  Jackson,  glasba  s  keltskim  pridihom Happy  Ol’McWeasel,   a   capella   skupine Bassless.   Festival   gosti   tudi   domačine: Farty Animals ter Brass Band Radlje, ki se bodo na odru priključili vokalistu, glasbeniku, producentu  in  aranžerju  Mateju  Brodarju  iz  skupine BRO. Obeta  pa  se  tudi  nastop enega izmed najboljših tribute bendov v tem delu celine tj. Red Hot Chili Peppers.

 

Poleg glavnega odra za ljubitelje predvsem rocka znana imena obljublja tudi oder z elektronsko glasbo – nastopili bodo: italijanski DJ Paolo Barbato, ibiški elektro king Angel Anx, slovenski DJ in producent Mike Vale, Jackie Deejay, domačini iz Crazy for  Life –  Wawda,  Zepec  in  Jax  Zero  ter  Keep  Distance  in  Kuster. Edina predstavnica nežnejšega spola na elektro odru bo Glia.

 

»Letošnja edicija KKŠ Summer FEST-a je nekoliko izstopajoča, saj ponuja večji in širši spekter glasbenikov, povečane razsežnosti lokacije ter animacijskega dogajanja. Dnevno dogajanje festivala bodo spremljale številne športne aktivnosti, med drugim športne igre, igre z vodo, nagradne igre ipd. Stojnice partnerjev festivala bodo naš e obiskovalce navduševale z možnostjo tetoviranja, fotografiranja in priložnostnih iger. V  bližnji  okolici  vodnega  parka  in  prizorišča  festivala  bo  obiskovalcem  na  voljo  tudi brezplačen urejen kamp,« o letošnjem festivalu njegov vodja, Grega Vidmar.

Tridnevne  pa  tudi  enodnevne  vstopnice  so  dostopne  na številnih  prodajnih  mestih: Eventimova  prodajna  mesta,  3DVA  trafike,  OMV-ji,  Vodni  park  Radlje  ob  Dravi, dostopne  pa  so  tudi  preko  spletne  prodaje  ponudnikov  Olaii  ter  Eventim.  V  ceno karte, ki do konca meseca  julija znaša 24 EUR za tri dni, je všteto tudi kampiranje. Za enodnevni obisk festivala pa je potrebno odšteti 15 EUR.  Več informacij o samem festivalu na spletni strani www.kkssfest.si!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!