Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
0°C | 5°C
ponedeljek, 17.11.2018
0°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 5°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 6h
V nedeljo zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegli hitrost 100 km/h.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Veronika Deseniška ljubezen prinesla tudi v ......


KULTURA

| |
06.12.2016      8:01
A A

Veronika Deseniška ljubezen prinesla tudi v preboldsko knjižnicoDeli:

V sredo, 30. novembra, sta Občinsko knjižnico Prebold obiskala producenta letošnjega glasbenega spektakla najvznemirljivejše legende Celjskih grofov – Veronike Deseniške. V muzikal ljubezni sta zbrane popeljala Tilen Naraks in Matija Kovač.

Ideje, stres, premišljevanje in predvsem – veliko volje in poguma. Vse to so potrebovali snovalci Veronike Deseniške, ko so se že pred leti odločili, da bodo na slovenski oder postavili nekaj novega, drznega in drugačnega.

Rodila se je Veronika Deseniška. V resnici so jo ponovno obudili iz številnih legend in zgodovinskih romanov, in tako je nastala zgodba izpod peresa znanega pisca, novinarja in igralca Janeza Usenika, takrat še 22-letni mladi skladatelj Leon Firš pa je poskrbel za več kot odlični glasbeni del.

Tilen Naraks iz Društva za glasbeno gledališče Slovenije in Matija Kovač iz Hiše kulture Celje sta nas v že skoraj predprazničnem času popeljala v zgodbe iz ozadja, spoznala z muzikali nasploh in nas poglobljeno sprehodila skozi nastajanje Veronike Deseniške. Vesela sta, da bodo tudi v letu, ki prihaja, slovenskemu občinstvu ponudili nove datume muzikala, mogoče pa se v bližnji prihodnosti že obetajo tudi prvi skoki čez meje naše države.

Vsi zbrani pa so se strinjali, da je zgodba o Veroniki Deseniški pravzaprav slovenska zgodba o Romeu in Juliji, in bili navdušeni nad dejstvom, da se je ravno mlada celjska ekipa lotila tako velikega projekta, ki bo prav gotovo ime naše doline ponesel še daleč naokrog.

Fotografa: Darko Naraglav in Ivan Lipičnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!