Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
5°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 28°C
torek, 24.04.2018
12°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
8°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Švica: potovanje z gorskim vlakom, cepelinom ......


KULTURA

| |
05.04.2018      8:59
A A

Švica: potovanje z gorskim vlakom, cepelinom in parnikomDeli:

V torek, 3. aprila 2018, smo se v Občinski knjižnici Prebold v sliki in besedi odpravili s knjižnico po svetu. Popotnik Igor Fabjan nas je popeljal v Švico, ki velja za eno izmed najdražjih držav v Evropi in je že dolgo tudi ena izmed najbolj turistično razvitih. Nič čudnega, saj se ponaša z raznoliko pokrajino, ki obsega vse od visokih gorskih vrhov, rek in jezer do skrivnostnih dolin. V Švico se je predavatelj podal zavtomobilom, vendar jo je spoznaval tudi z manj običajnimi prevoznimi sredstvi: s cepelinom, modernim naslednikom zračnih ladij, kakršne je ob Bodenskem jezeru pred več kot stoletjem začel graditi grof Zeppelin. Med gorskimi železnicami mu je najbolj ostal v spominu vzpon pod 3454 metrov visoki vrh Jungfraujoch, navdušili pa so ga tudi skrbno obnovljeni starodavni parniki, ki še plujejo po nekaterih jezerih. Kljub draginji je imel priložnost obiskati tudi dva izmed prestižnejših hotelov, ki očarata s popolnim razvajanjem in pestro preteklostjo, ko so se tod zabavali aristokrati in kralji. Potovanje so seveda zaznamovale tudi kulinarične posebnosti, s sirom v glavni vlogi. Za posladek pa se ni mogel upreti obisku tovarne čokolade.

Besedilo: Igor Fabjan
Fotografije: Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Prebold!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!