Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, nastala bo kakšna kratkotrajna krajevna ploha ali nevihta. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
14°C | 32°C
torek, 21.08.2018
16°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 23.08.2018
15°C | 32°C
petek, 24.08.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Švica: potovanje z gorskim vlakom, cepelinom ......


KULTURA

| |
05.04.2018      8:59
A A

Švica: potovanje z gorskim vlakom, cepelinom in parnikomDeli:

V torek, 3. aprila 2018, smo se v Občinski knjižnici Prebold v sliki in besedi odpravili s knjižnico po svetu. Popotnik Igor Fabjan nas je popeljal v Švico, ki velja za eno izmed najdražjih držav v Evropi in je že dolgo tudi ena izmed najbolj turistično razvitih. Nič čudnega, saj se ponaša z raznoliko pokrajino, ki obsega vse od visokih gorskih vrhov, rek in jezer do skrivnostnih dolin. V Švico se je predavatelj podal zavtomobilom, vendar jo je spoznaval tudi z manj običajnimi prevoznimi sredstvi: s cepelinom, modernim naslednikom zračnih ladij, kakršne je ob Bodenskem jezeru pred več kot stoletjem začel graditi grof Zeppelin. Med gorskimi železnicami mu je najbolj ostal v spominu vzpon pod 3454 metrov visoki vrh Jungfraujoch, navdušili pa so ga tudi skrbno obnovljeni starodavni parniki, ki še plujejo po nekaterih jezerih. Kljub draginji je imel priložnost obiskati tudi dva izmed prestižnejših hotelov, ki očarata s popolnim razvajanjem in pestro preteklostjo, ko so se tod zabavali aristokrati in kralji. Potovanje so seveda zaznamovale tudi kulinarične posebnosti, s sirom v glavni vlogi. Za posladek pa se ni mogel upreti obisku tovarne čokolade.

Besedilo: Igor Fabjan
Fotografije: Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Prebold!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!