Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
2°C
-7°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
403

Pravljična ura o mali sovici in pogumu

 

Pravljično uro, ki je v Občinski knjižnici Prebold potekala v torek, 28. novembra 2017, smo tokrat začeli z uganko. Kdo ima zakrivljene kremplje, velike oči, podnevi se skriva in ponoči lovi? Otroci so hitro uganili, da je to sova. Oglaša se »Huu huu!« in je zelo pametna. Kmalu smo se posvetili pravljici o mali sovici, ki je najraje v svojem toplem gnezdu. Niti pomisli ne, da bi sama šla pokukat, kako je v velikem svetu. Vse do takrat, ko se njena mamica neke noči ne vrne pravočasno z lova. Za sovico se začne nova dogodivščina, saj se z veliko poguma nepričakovano nauči leteti. Hkrati spozna, da se novih stvari naučimo z vztrajnostjo in poskušanjem, ves strah pred novim pa je povsem odveč. V ustvarjalnem delu si je vsak otrok izdelal papirnato sovico, ki ga bo spominjala na to pomembno modrost.

Lea Felicijan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!