Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 22.06.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bodo padavine in nevihte razširile nad večji del države. Vmes bodo tudi močnejši nalivi in sunki vetra. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 19 °C.
16°C | 19°C
sobota, 23.06.2018
7°C | 21°C
nedelja, 24.06.2018
8°C | 20°C
ponedeljek, 25.06.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 21.6.2018 ob 18h
Zvečer so na severu in severovzhodu možne močnejše nevihte.
16°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na pragu pomladi z likovno sekcijo KUD ......


UMETNOST

| |
23.03.2018      8:17
A A

Na pragu pomladi z likovno sekcijo KUD Polzela v preboldski knjižniciDeli:

V torek, 13. marca 2018, so v Občinski knjižnici Prebold svoja likovna dela na ogled postavili člani likovne sekcije Kulturno-umetniškega društva Polzela. Razstavo, ki nosi navdihujoč naslov Na pragu pomladi, sta slovesno odprla župan Občine Prebold Vinko Debelak in podžupan Občine Polzela Igor Pungartnik. Dogodka so se udeležili tudi predsednica Zveze likovnih društev Slovenije Klavdija Sitar, predsednik KUD Polzela Marko Slokar, predsednica likovnikov Kulturnega društva Andraž Ida Jevšnik, predsednica likovne sekcije Mavrica Tabor Julijana Juhart in predsednik likovnikov Rifnik Šentjur Dragan Podovac.

Uvodoma je bibliotekarka Lea Felicijan prebrala nekaj pomladnih impresij slovenskih pesnikov, nato pa je 31 razstavljavcev z veseljem, da kljub dežju na ta dan kličemo pomlad, nagovorila predsednica likovne sekcije KUD Polzela Mojca Korošec. Besedo je predala domačinki Tatjani Štinek, ki je povedala: »Kar nekaj nas je Preboldčanov, ki so nas polzelski likovniki sprejeli medse, ta barvita knjižnica pa nas je že večkrat gostila, ko smo samostojno razstavljali svoja likovna in fotografska dela. Prav člani društva, obe občini Prebold in Polzela, naši domači, prijatelji in sorodniki ter družine pa ste tisti, ki nas pri delu podpirate. Belino zime smo prekrili s pisano paleto barv, ki v tem ambientu kar zažarijo. Tako kot danes, ko prvič skupinsko razstavljamo svoja dela, in to v posebnem letu 2018, ko naša likovna sekcija praznuje trideset let delovanja.« Kot drobno pozornost in v zahvalo je nato vsak izmed razstavljavcev prejel pomladni cvet. Župan Občine Prebold je trenutek odprtja pospremil z besedami zadovoljstva nad tkanjem trdnih medčloveških vezi in nad tem, da so likovniki postavili na ogled, kar imajo v sebi. Podžupan Občine Polzela je bil ob tem prav tako navdušen, kajti likovniki so s svojimi deli odprli vrata koledarski pomladi.

Prijeten in barvit marčevski večer na pragu pomladi so s kulturnim programom popestrili klarinetisti iz Kulturno-glasbenega društva Cecilija Polzela v sestavi: Tay Leo Kralj, Tinkara Skok in Neža Zupan, pod mentorstvom Gašperja Smisla. S pomladno pesmijo Vzemiva si čas je zbrane razveselila Stanka Kopušar.

Razstava bo na ogled do 14. aprila 2018 v času odprtosti preboldske knjižnice.

Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.06.2018 | Ostalo
Festival migrantskega filma
27.06.2018 | Kultura
Bralni klub

Bodite prvi pri oddaji mnenja.