Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
0°C | 5°C
ponedeljek, 17.11.2018
0°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 5°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 6h
V nedeljo zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegli hitrost 100 km/h.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dva ponirka: odprtje razstave likovnih del ......


KULTURA

| |
04.10.2017      12:03
A A

Dva ponirka: odprtje razstave likovnih del Savine VybihalDeli:

V četrtek, 28. septembra 2017, je v Občinski knjižnici Prebold potekalo odprtje dvajsete samostojne razstave likovnih del Savine Vybihal z naslovom Dva ponirka. Dela so ustvarjena iz odsluženih in zavrženih ličil ter podlag iz naravnih materialov, vsako sliko pa spremlja tudi fotografija, ki prikazuje uporabljene materiale. Razstavljavkino življenjsko in umetniško pot je predstavila bibliotekarka Lea Felicijan. Zatem je avtorica razkrila povod za nastanek razstave. Narava ji je v jutranjih meglicah Žovneškega jezera podarila razigranost dveh ponirkov in ji obenem pokazala geometrijsko natančnost življenja. »Ko se v srebrnih čeveljcih sprehodiš po pravljičnosti sveta, ugotoviš, da je v pravljicah skrita vsa resnica tega sveta,« je sklenila. Zbrane je nagovoril tudi podžupan Občine Prebold Marjan Golavšek, v rani mladosti avtoričin sošolec. Na tisti čas ga vežejo prijetni spomini, hkrati pa ob srečanjih občuduje Savinino delavnost in čut za to, da vselej poskuša pomagati tudi drugim s svojimi nasveti in pridobljenim znanjem v sklopu programov za bolj zdravo in kvalitetno življenje pod skupnim imenom Telosvatba - Bodymarriage. Razstavo je odprl župan Občine Prebold Vinko Debelak. Izrazil je veliko zadovoljstvo ob tem, da bodo krajani Prebolda skozi likovna dela lahko opazovali ter spoznavali naravo in življenje, kot ju prikazuje razstavljavka. Zahvalil se ji je s knjigo Na novinah avtorja Janka Kača, ki govori o življenju naših prednikov ob Savinji. Za kulturni program v večeru sta poskrbela saksofonista Ana Vrabič in Gašper Smisl. Po odprtju so imeli obiskovalci možnost tudi sami preizkusiti, kako je slikati z ličili. Nastale so nadvse zanimive stvaritve. Razstava bo v času odprtosti knjižnice na ogled do 28. oktobra 2017.

Fotografa: Darko Naraglav in Ivan Lipičnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!