Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
18°C
-5°C
JUTRI
17°C
-5°C
Deli
820

Dva ponirka: odprtje razstave likovnih del Savine Vybihal

V četrtek, 28. septembra 2017, je v Občinski knjižnici Prebold potekalo odprtje dvajsete samostojne razstave likovnih del Savine Vybihal z naslovom Dva ponirka. Dela so ustvarjena iz odsluženih in zavrženih ličil ter podlag iz naravnih materialov, vsako sliko pa spremlja tudi fotografija, ki prikazuje uporabljene materiale. Razstavljavkino življenjsko in umetniško pot je predstavila bibliotekarka Lea Felicijan. Zatem je avtorica razkrila povod za nastanek razstave. Narava ji je v jutranjih meglicah Žovneškega jezera podarila razigranost dveh ponirkov in ji obenem pokazala geometrijsko natančnost življenja. »Ko se v srebrnih čeveljcih sprehodiš po pravljičnosti sveta, ugotoviš, da je v pravljicah skrita vsa resnica tega sveta,« je sklenila. Zbrane je nagovoril tudi podžupan Občine Prebold Marjan Golavšek, v rani mladosti avtoričin sošolec. Na tisti čas ga vežejo prijetni spomini, hkrati pa ob srečanjih občuduje Savinino delavnost in čut za to, da vselej poskuša pomagati tudi drugim s svojimi nasveti in pridobljenim znanjem v sklopu programov za bolj zdravo in kvalitetno življenje pod skupnim imenom Telosvatba - Bodymarriage. Razstavo je odprl župan Občine Prebold Vinko Debelak. Izrazil je veliko zadovoljstvo ob tem, da bodo krajani Prebolda skozi likovna dela lahko opazovali ter spoznavali naravo in življenje, kot ju prikazuje razstavljavka. Zahvalil se ji je s knjigo Na novinah avtorja Janka Kača, ki govori o življenju naših prednikov ob Savinji. Za kulturni program v večeru sta poskrbela saksofonista Ana Vrabič in Gašper Smisl. Po odprtju so imeli obiskovalci možnost tudi sami preizkusiti, kako je slikati z ličili. Nastale so nadvse zanimive stvaritve. Razstava bo v času odprtosti knjižnice na ogled do 28. oktobra 2017.

Fotografa: Darko Naraglav in Ivan Lipičnik.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!