Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 17°C
nedelja, 21.09.2018
13°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
8°C | 25°C
torek, 24.09.2018
9°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Drožomanija v preboldski knjižnici


KULTURA

| |
24.04.2018      9:35
A A

Drožomanija v preboldski knjižniciDeli:

V torek, 10. aprila 2018, je v Občinski knjižnici Prebold potekala nadvse zanimiva in poučna predstavitev knjige z naslovom Drožomanija. Predstavila jo je avtorica Anita Šumer, pogovor z njo pa je vodil njen mož Sašo Šumer.

 

»S to knjigo želim obuditi pozabljeni način priprave pekovskih izdelkov in pokazati, da takšna peka ni noben bavbav, temveč jo je mogoče lepo vključiti v današnji ritem življenja. Zaradi fermentacije so tako pripravljeni izdelki lažje prebavljivi, bolj hranljivi, dlje časa obstojni, okusnejši ... Ta peka pa je tudi družinski projekt, saj sem začela zaradi moža, ki tudi zdaj sam z navdušenjem peče in mi pomaga pri izvajanju delavnic,« je pojasnila avtorica. 

 

Drožomanija je na 304 straneh prva in najobsežnejša slovenska knjiga o peki z drožmi, edinstvena pa je tudi, ker v njej najdete tudi ideje za kuho z drožmi. Zelo primerna je za začetnike, ki so se z drožmi začeli spogledovati, prav tako pa bodo nad njo navdušeni tudi »mojstri« peke z drožmi. Knjiga vsebuje 45 preprostih vsakdanjih in prazničnih receptov, ki temeljijo na slovenski živilsko-kulturni dediščini. Zajema poglavja Od žita do droži, Vaš prvi, SOS za droži, beležke za vaše recepte, urnike peke in še in še.

 

Anita kruh in druge dobrote z drožmi pripravlja že od leta 2013. V svetu je postala znana, ko je svoje dobrote oktobra 2016 začela deliti na Instagramu – razgrabili so jo tako domači kot tuji mediji. Po dobrem letu in pol ima več kot 60.300 sledilcev z vsega sveta. Njene fotografije so delili znani Martha Stewart, Tina Maze, slovenska veleposlaništva po svetu in številni drugi. Njeni kratki filmčki imajo več kot 35 milijonov ogledov. Na domačih tleh pa skorajda ni revije, ki ne bi pisala o Aniti in njeni strasti.

Besedilo: Anita Šumer
Fotografije: Darko Naraglav
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.