Na dan pred praznikom, imenovanem »Ta veseli dan kulture«, se je zbralo na zaključnem srečanju v Kulturnem domu na Polzeli okrog štirideset članov likovne sekcije. Srečanje se je pričelo z uvodnim verzom Toneta Pavčka:
Zdaj, ko so končana vsa štetja,
ko so reči na svojem mestu,
ko je za nami, kar se je dogajalo
in je pred nami, kar se bo ...
Bilo je prijetno in zanimivo, saj je udeležence pričakala praznično okrašena miza in prijetna glasba. Za prisrčen sprejem in dobro počutje so članice presenetile s kulinaričnimi dobrotami, kreativnostjo in povezovalnimi spretnostmi.
Vodja likovne sekcije Sonja Jezernik se je zahvalila za vsestransko prostovoljno delo v likovni sekciji, za udeležbo in sodelovanje na delavnicah, tečajih in razstavah. Občini Polzela se je zahvalila za finančno pomoč pri izvedbi projektov in poudarila pomembnost, da se skozi likovne projekte tkejo nove vezi in širi prepoznavnost našega kraja širom Slovenije.
Podžupan Igor Pungartnik je v pozdravnih besedah povedal, da je ponosen na likovnike in vse projekte, ki jih uspejo izpeljati in da ceni prizadevanje in prostovoljstvo v kulturnem ustvarjanju.
Predsednica KUD Polzela Klavdija Sitar je poudarila pomen ljubiteljske kulture za ohranjanje slovenstva in se zahvalila za prizadevno delovanje likovnikov v letu 2025 ter zaželela veliko volje in poguma tudi v bodoče.
Vesela druščina likovnikov je pozno popoldne zaključila s skupinsko fotografijo in obljubo, da bodo tudi prihodnje leto vse temne dni obarvali v najsvetlejše odtenke.
Vsem znancem, prijateljem in bralcem Polzelana želimo likovniki KUD Polzela v letu 2026 veliko sreče, zdravja, zadovoljstva ...
Mojca Korošec




