Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
4°C
-6°C
JUTRI
2°C
0°C

Žalna seja občinskega sveta Občine Polzela v spomin Ernestu Obermayerju, častnemu občanu Občine Polzela

V sredo, 11. avgusta 2021, smo se na žalni seji poslovili od cenjenega in spoštovanega Ernesta Obermayerja, častnega občana Občine Polzela. 

Župan je v svojem nagovoru spregovoril: "Ko zaprem oči, vidim moškega, ki se v svojem muzeju ponosno sprehaja med traktorji, ki jih je z neizmernim občutkom spreminjal iz kupa pločevine v zavidljive lepotce. Vidim ga, kako jih ogleduje, se ustavi in jih nežno poboža z močno roko. V daljavi slišim njegov glas, ki z navdušenjem pripoveduje o njih. Moški, ki ga vidim, ko zaprem oči, in čigar glas slišim v daljavi, je bil trden kakor skala. Bil je pokončen kakor hrast. A prišla je nedelja, ki je zrušila skalo in zlomila hrast."

S hvaležnostjo in spoštovanjem bomo negovali, kar nam je zapustil Ernest Obermayer, častni občan Občine Polzela.

Lidija Praprotnik


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi