V sredo, 19. novembra 2025, smo v Domu upokojencev Polzela na prijeten način obeležili tradicionalni slovenski zajtrk, ki spodbuja zdrav načina življenja, uporabo lokalno pridelane hrane in povezovanje z lokalno skupnostjo. Varovanci doma so ob tej priložnosti uživali ob medu, mleku, maslu, kruhu in jabolkih – živilih, ki simbolizirajo bogastvo slovenskih kmetij in čebelarske tradicije.
Ob jutranjem druženju sva jih obiskala čebelar Mark Golobb in predstavnica Občine Polzela Lidija Praprotnik. Čebelar Golobb, skrbnik čebelnjaka v okviru novega turističnega produkta Čebelji paradiž v Andražu nad Polzelo, ki je svoja vrata odprl 1. junija letos, je varovancem podaril svež domači med. Gre za med, ki so ga pridelale čebelice v novem čebelnjaku, projekt pa lokalni skupnosti prinaša nove priložnosti za spoznavanje sveta čebelarstva in pomena ohranjanja narave.
Mark Golobb je velikodušno odstopil med ne le Domu upokojencev Polzela, temveč tudi vrtcu, Osnovni šoli Polzela in Podružnični šoli Andraž nad Polzelo, da so ga lahko vključili v praznovanje slovenskega zajtrka v petek, 21. novembra 2025. S tem je še dodatno poudaril pomen povezovanja lokalnih pridelovalcev, vzgojno-izobraževalnih ustanov in skupnosti.
Slovenski zajtrk je tako še enkrat dokazal, kako pomembni so domači pridelki in kako lepo je, ko se skupnost poveže v podpori dobrim, zdravim ter srčnim pobudam.
Lidija Praprotnik





