Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
1°C
JUTRI
14°C
-1°C
Oceni objavo

Ob dnevu invalidov grad Komenda osvetljen vijoličasto

Več kot milijarda ljudi oziroma desetina svetovnega prebivalstva živi z eno izmed oblik invalidnosti.

Združeni narodi so leta 1992 z resolucijo razglasili 3. december za mednarodni dan invalidov z namenom spodbujanja razumevanja invalidnosti, zavzemanja za dostojanstvo, blaginjo in pravice invalidov ter spodbujanja zavedanja o koristnosti vključevanja invalidov v politično, družbeno, gospodarsko in kulturno življenje.

Letošnji mednarodni dan invalidov smo na Polzeli zaznamovali s simbolično gesto – vijoličasto osvetlitvijo gradu Komenda. Vijoličasta je barva invalidov. S tem smo izkazali zavedanje in podporo, da so invalidi pomemben del naše družbe.

 

Damjan Jevšnik

 

Oglejte si tudi