V soboto, 8. novembra 2025, je Občina Polzela pripravila prav poseben kulturni večer, namenjen vsem občankam in občanom. V goste so prišle članice Centra aktivnosti Fužine iz Ljubljane, ki so v dvorani Kulturnega doma Polzela uprizorile priljubljeni muzikal Nune pojejo. Dogodek je bil občanom podarjen kot prijeten in sproščen kulturni dogodek, ki je združil glasbo, humor in življenjsko sporočilo.
Muzikal Nune pojejo je projekt, ki s svojo pristnostjo in humorjem odpira vprašanja o smislu življenja, prijateljstvu, skupnosti in moči pozitivnega pogleda na svet. Nastopajoče so s pesmijo, smehom in iskrenostjo ustvarile izjemno prijetno vzdušje, ki je napolnilo dvorano s toplino in smehom. Njihov nastop je dokaz, da je ustvarjalnost brezčasna in da nikoli ni prepozno, da človek izrazi svojo igrivost, voljo in veselje do življenja.
Za predstavo stoji Center aktivnosti Fužine - prostor druženja, ustvarjalnosti in aktivnosti za starejše osebe. V centru starejšim prebivalcem lokalne skupnosti, ki živijo v lastnem domu, ponujajo številne dejavnosti, ki spodbujajo aktivno staranje in kakovostno preživljanje prostega časa. Center nudi tudi svetovanje, informiranje in podporo družinam starejših oseb. Članice centra so s predstavo Nune pojejo pokazale, da starost ni ovira za umetniško ustvarjanje, temveč priložnost za izražanje življenjske modrosti, humorja in notranje moči.
Občinstvo je predstavo sprejelo z velikim navdušenjem. Ob številnih glasbenih točkah, zabavnih dialogih in toplih sporočilih se je večer razvil v pravo praznovanje življenja in povezanosti. Ob koncu so obiskovalci nastopajoče nagradili z dolgim aplavzom, polnim hvaležnosti in občudovanja.
Občina Polzela se iskreno zahvaljuje Centru aktivnosti Fužine in njihovim izjemnim članicam za obisk ter nepozabno gledališko doživetje. Njihov nastop nas je spomnil, kako pomembno je negovati medsebojno povezanost, ustvarjalnost in veselje do življenja, ne glede na leta.
Lidija Praprotnik





