Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
3°C
-5°C
JUTRI
2°C
-2°C
1098

Gregorčki odganjali zimo in koronavirus

Na praznik gregorjevo se Slovenci s spuščanjem gregorčkov po vodi poklonimo pomladi, ljubezni in svetlobi.

V organizaciji Društva Dobra ideja so otroci in odrasli v soseski Vrtne ulice na Polzeli po vodi spustili gregorčke. S pomočjo članov društva in dogodku zelo naklonjenih sosedov, ki tako ali drugače priskočijo na pomoč, se otroci in odrasli ustvarjalno družijo v naravi.  Obiskovalci lahko prinesejo s sabo svoje pomladne ladjice ali pa jih izdelajo na kraju samem iz naravnih materialov, ki jih pripravi društvo. Letos je Luka Nareks iz Celja, stric enega izmed najmlajših članov društva, Nika Svetka, izdelal okolju prijazne svečke iz čebeljega voska in kokosovega olja, ki so jih vsi obiskovalci lahko namestili na svoje ladjice. Letos je ponagajal veter, zato svečke niso gorele. Vendar otrok veter ni zmotil pri užitkih opazovanja in reševanja pomladnih plovil.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi