Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
2°C
JUTRI
11°C
0°C
Oceni objavo

Sofinanciranje sterilizacije oz. kastracije lastniških mačk v občini Poljčane za leto 2024

Zakon o zaščiti živali navaja, da mora skrbnik hišne živali z osamitvijo, kontracepcijo, sterilizacijo ali kastracijo živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali oziroma tistih živali, katerim ne more ali noče zagotoviti oskrbe.

V Občini Poljčane se zavedamo problema brezdomnih mačk, zato spodbujamo izvedbo preventivnega ukrepa sterilizacije/kastracije mačk/mačkonov, ki je zelo pomemben za omejevanje nekontroliranega razmnoževanja in posledično nezaželenih mačjih mladičev.

Zakaj sterilizirati/kastrirati?

  • Sterilizirane samice ne bodo mogle imeti neželenih legel mladičev.
  • Samec ne bo več označeval (markiral) teritorija.
  • Mačke se ne bodo več klatile. S tem se zmanjšajo možnosti, da jih povozi avto.
  • Ne bo vam potrebno vsako leto znova iskati novih domov za nezaželene mladičke.
  • Onemogočen je razvoj tumorjev na testisih in raka na maternici.
  • Mačke ne bodo zaradi gonitev in pretepov podvržene poškodbam ter okužbam z nalezljivimi mačjimi boleznimi, ki so lahko tudi smrtne.

 

Subvencionirane so sterilizacije/kastracije, ki se opravljene od 1.12.2023 do porabe sredstev, oziroma najkasneje do 30. 11. 2024.

Občina Poljčane lastniku mačke sofinancira

  • sterilizacijo mačke v višini 28,00 EUR,
  • kastracije enega mačka v višini 14,00 EUR,


Subvencija je namenjena občanom občine Poljčane. Posameznemu gospodinjstvu se lahko sofinancira storitev za največ dve živali. Tisti, ki se odločijo za sterilizacijo/kastracijo s subvencioniranjem cene, se morajo prijavaiti na Javni razpis za sofinanciranje streilizacije in kastracije lastniških mačk za leto 2024.

Celoten javni razpis in obrazec je dostopen na povezavi https://poljcane.si/objava/889210.

Oglejte si tudi