Logo MojaObčina.si
JUTRI
6°C
0°C
NED.
2°C
-5°C

Upokojenci na izletu V NEZNANO

Izlet V NEZNANO je oplotniške upokojence popeljal na mejno območje naše države.

Najprej so se ustavili na Sladkem Vrhu in se z brodom odpeljali čez Muro v Avstrijo in nazaj. Po jutranji kavici v prijazni gostilni Perner so se odpravili čez prehod Trate v Avstrijo. Tam so si ogledali kmetijo, kjer razstavljajo stare predmete. Več tisoč jih je bilo in mnogi so pritegnili zanimanje Oplotničanov. Po čudoviti panoramski vožnji so prispeli v vasico Ratchendorf. Od blizu so se pozdravili s kamelami, kravo z meter dolgimi rogovi, bilo je še veliko zanimivosti, stari vojaški  avion je na podstavku postavljen kar pred hišo sredi kraja.

Nato jih je pot odpeljala nazaj v Slovenijo, na Vranji Vrh, kjer kraljuje Vinarstvo Kauran. Prijazni lastniki so si zaslužili vso pohvalo za sprejem, za hrano in zabavno degustacijo v njihovi vinski kleti.

Na poti proti domu pa jih je očaral še ogled cerkve Pri Sveti Trojici. Udeleženci so bili zadovoljni z izbiro destinacij. K razpoloženju pa je veliko prispeval tudi šofer Božo podjetja SLOBUS iz Oplotnice.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi