Logo MojaObčina.si

Oplotnica

DANES
32°C
14°C
JUTRI
32°C
15°C
Deli
1440

ŠTIRI MEDALJE NA MEDNARODNEM TURNIRJU SLOVENIJA OPEN

V soboto, 9.3.2019 je v Laškem (Dvorana Tri Lilije) potekal mednarodni turnir SLOVENIJA OPEN 2019, na katerem je sodelovalo 415 tekmovalcev iz 61 klubov, 6 držav. Tekmovanja so se udeležili tudi naši tekmovalci, ki so osvojili skupno 4 medalje od tega dve zlati,  eno srebrno in eno bronasto odličje.

V kategoriji kumite malčice je tekmovala Neli Valenčak, ki je brez večjih težav premagala vse nasprotnice iz Slovenije in Hrvaške ter zmagala v kategoriji kumite deklice pa je osvojila tretje mesto. Benjamin Jelenko je v kategoriji kumite dečki, dokazal, da spada v sam vrh, saj je premagal vse konkurente in osvojil 1. mesto. V popoldanskem času pa so sledili nastopi starejših karateistov. V kategoriji borbe kadeti -57 kg, je naš klub zastopal Mihael Valenčak v kategoriji z 14 nasprotniki. V prvem kolu je imel borbo z Italijanom in ga brez težav premagal. Suvereno je premagoval vse ostale nasprotnike do finala, kjer  se je pomeril z reprezentančnim kolegom iz Celja. Borba je bila zelo napeta do konca. Miha je še do zadnje sekunde vodil 4:2 in ravno ko je bilo konec borbe je nasprotnik dal udarec za tri točke in tako je Miha izgubil finalno borbo z rezultatom 5:4. Kljub grenkemu priokusu je pokazal odlične nastope in zasluženo osvojil 2. mesto. Ostali tekmovalci so na  zaključili tekmovanje v izločilnih borbah ali repasažih. Čestitke dobitnikom medalj kot tudi drugim tekmovalcem ter trenerju Jerneju.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi