-0°C

POKAL MESTA LJUTOMER

V soboto, 29.1.2017 se je 11 naših članov udeležilo karate turnirja na koledarju KZS » Pokala mesta Ljutomer«, na katerem je sodelovalo 250 tekmovalcev iz 34 klubov in treh držav. Za nekatere najmlajše člane je bilo to prvo tekmovanje na katerem so se odlično odrezali in skupno osvojili pet medalj od tega eno zlato, dve srebrni ter dve bronasti odličji. Prve so na tatami stopile najmlajše v katah, kjer je Neli Valenčak osvojila tretje mesto, Jevšenak Alina in Jerot Neža pa peto in šesto mesto, kar je za tekmovalki, ki sta šele začeli trenirati odličen rezultat. Jevšenak Larisa, Oblonšek Gaja in Pučnik Neža, ki so tekmovale v kategoriji mlajših kadetinj, so pokazale dobre nastope med izkušenejšimi tekmovalkami, ki pa niso zadostovali za uvrstitev med najboljše.

V športnih borbah sta svoj debi doživela Tibor Hmelak in Benjamin Jelenko, ki sta tekmovala v kategoriji malčkov. Tibor je premagal vse svoje nasprotnike in osvojil zlato, Benjamin pa je v finalu po sodniški odločitvi osvojil srebrno medaljo. Nik Tonkovič, ki je tekmoval v kategoriji dečkov se je suvereno prebil do finala, kjer je zaradi večjega števila kazenskih točk kljub vodstvu izgubil in osvojil srebro. Jaša Hmelak je v isti starostni kategoriji izgubil repasažno borbo za 3. mesto in osvojil 5. mesto. Miha Valenčak se je boril v kategoriji mlajših kadetov ter na koncu zmagal v repasažnem dvoboju in osvojil 3. mesto. Čestitke vsem tekmovalcem in trenerjem.