NED.
13°C
3°C

PET MEDALJ NA MEDNARODNEM TUIRNIRJU V LJUBLJANI

V soboto, 16.11.2019 je v Ljubljani potekal mednarodni karate turnir LJUBLJANA OPEN 2019, ki je postregel s pestro mednarodno zasedbo, saj je na tekmovanju sodelovalo kar 790 tekmovalcev iz 136 klubov, ki so prišli iz kar 15 držav. Oplotničani smo zopet pokazali, da v športnih borbah spadamo med najboljše, saj smo na tekmovanju osvojili pet medalj od tega tri zlate in dve srebrni odličji.

Najprej sta se v kategoriji borb 8-9 let pomerili naši najmlajši tekmovalki Kiara Ivančič ter Alina Jevšenak. Obe sta premagali vse nasprotnice in se skupaj srečali v finalnem boju v katerem pa je slavila Alina. Zatem smo spremljali nastop v kategoriji mlajši kadeti - 40kg. V tej skupini je naš klub zastopal Jelenko Benjamin, ki je prav tako pometel z vso domačo in mednarodno konkurenco in zasedel 1. mesto. V najštevilčnejši kategoriji dečkov 10-11 let s tridesetimi tekmovalci  se je pomeril Tibor Hmelak. V borbah  je suvereno premagoval vse nasprotnike do finala, kjer pa je na tesno po sodniški odločitvi izgubil od tekmovalca iz BIH in osvojil odlično 2. mesto. V večernih urah je nas tatami nastopil Mihael Valenčak v kategoriji kadeti do 57 kg. Mihael je premagal vse nasprotnike in na koncu upravičeno stopil na najvišjo stopničko. Drugi tekmovalci so na tem številčno in mednarodno močnem turnirju prav tako pokazali dobre nastope vendar se jim žal ni uspelo uvrstiti na stopničke. Člani Shotokan karate klub Oplotnica smo tako s svojimi rezultati pristali med udeleženimi 136 klubi na visokem 10. mestu.