EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO - ZLATA, SREBRNA IN ......

| |
19.06.2016      20:27

EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO - ZLATA, SREBRNA IN TRI BRONASTE MEDALJE

Karate zveza Slovenije je s pomočjo Karate kluba Polzela, dne 5.6.2016, organizirala Ekipno državno prvenstvo Slovenije v karateju. Udeležilo se ga je 113 ekip iz 30-ih klubov. Naš klub se je državnega prvenstva udeležil s štitimi ekipami v katah in eno ekipo v športnih brobah, prav vse ekipe pa so osvojile medalje.
Ekipa najmlajših v katah v kateri so tekmovali Benjamin Jelenko, Tibor Hmelak in Vid Gorenšek je obranila naslov lanskih državnih prvakov in si priborila pokal za zmagovalce. V isti kategoriji je prvič nastopala še ena oplotniška ekipa v kateri so bili Gal Očko, Jakob Javernik in Maj Šket. Slednji so osvojili odlično tretje mesto. V ekipi malčkov so tekmovali Noah Ganzitti, Vid Gorenšek ter Kian Hlastec. Slednji so prišli v finale v katerem pa so na žalost izgubili in osvojili srebrne medalje. V kategoriji kate najmlajše so tekmovale Klara Kotnik, Zala Lampreht in Neli Valenčak, ki so se na koncu veselile tretjega mesta. V ekipi športne borbe - dečki so tekmovali Jaša Hmelak, Nik Tonkovič ter Lanej Šporn. Po porazu s kasnejšimi zmagovalci (KK Žalec) so si v repasažnem dvoboju s klubom Shotokan Velenje z rezultatom 2 proti 0, priborili bronaste medalje. Vsem tekmovalcem in trenerjem čestitke za razultate, ki so zadostovali za končno 7. mesto izmed 30 klubov.