Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-3°C | 5°C
torek, 23.01.2018
0°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 11°C
petek, 26.01.2018
5°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

MEDALJA ZA OPLOTNICO NA 21. BALKANSKEM ......


ŠPORT

| |
30.05.2016      21:30
A A

MEDALJA ZA OPLOTNICO NA 21. BALKANSKEM PRVENSTVU V KARATEJUDeli:
Od 27. do 29. maja je v Beogradu, v Srbiji, potekalo 21. WKF Balkansko prvenstvo v karateju za mlajše kategorije. Udeležili so se ga najboljši tekmovalci te regije.  Glede, na izredno močno konkurenco teh držav, se je Karate zveza Slovenije že v letu 2014 odločila za včlanitev v Karate zvezo Balkana, ki trenutno šteje  13 članic. Letošnjega tekmovanja se je udeležilo 831 tekmovalcev iz enajstih balkanskih držav. Pod okriljem slovenske karate reprezentance sta na prvenstvu nastopila tudi člana Shotokan karate kluba Oplotnica. Nia Ganzitti je tekmovala v kategorije kat, mlajše kadetinje, Miha Valenčak pa v kategoriji športnih borb, mlajši kadeti. Nia, ki je v katah aktualna državna prvakinja in dvakratna pokalna zmagovalka Slovenije, je do tekmovanja imela izvrstne rezultate na kontrolnih mednarodnih turnirjih v okviru priprav otroške reprezentance, na katerih je osvajala stopničke. Ti rezultati so kljub izredni konkurenci narekovali realno možnost, da se osvoji medalja, še posebej, ker je na lanskem prvenstvu bila blizu nje in osvojila nehvaležno 5. mesto. V konkurenci 19-ih tekmovalk, iz sedmih držav, ji je žreb v prvem krogu naklonil kasnejšo zmagovalko in reprezentantko iz Turčije, Duman Cennet, kar pa jo kljub porazu ni zmedlo. V repasažnih bojih je premagala vse tekmovalke in se na koncu veselila tretjega mesta, skupaj z še eno tekmovalko iz Turčije ter drugo uvrščeno tekmovalko iz Srbije. Nia je za oplotniški klub in slovensko reprezentanco dosegla izjemen rezultat. Ta je plod njene nadarjenosti, marljivosti na treningih in seveda strokovnega dela njene trenerke Šefke Golać, ki se je kot klubska trenerka prav tako udeležila prvenstva v Beogradu. Miha Valenčak, za katerega je bilo to prvo večje prvenstvo, je v prvem krogu tesno z rezultatom 1 proti 0 izgubil proti tekmovalcu iz Turčije, kateri je kasneje zmagal, vendar se do finala ni prebil. To je tudi pomenilo konec tekmovanja za Miho, ki je pokazal srčno borbo in velik potencial za prihodnje. Miho je na prvenstvu vodil reprezentančni trener Sebastijan Kantužer, ki je pričel z 1 x tedenskim vodenjem treningov športnih borb tudi v Oplotnici. Najuspešnejša država po osvojenih medaljah na prvenstvu je bila Turčija, pred Bosno in Hercegovino ter Srbijo. Slovenija pa je zasedla 8. mesto z devetimi medaljami.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SHOTOKAN KARATE KLUB OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SHOTOKAN KARATE KLUB OPLOTNICA
SHOTOKAN KARATE KLUB OPLOTNICA
GRAJSKA CESTA 10
Tel:041 725 485
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2018
Danes ni dogodkov.
27.01.201 | Šole in vrtci
Mavrični dan za otroke
27.01.2018 | Družabni dogodki
Tradicionalni furež
27.01.201 | Šole in vrtci
Mavrični dan za otroke
27.01.2018 | Družabni dogodki
Tradicionalni furež

Bodite prvi pri oddaji mnenja.