Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno, predvsem po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 9, na Primorskem do 15 °C.
-1°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
-1°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-3°C | 10°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Trajnostno upravljanje LD Oplotnica


ŠPORT, PROSTOVOLJSTVO, KMETIJSTVO

| |
11.03.2015      17:59
A A

Trajnostno upravljanje LD Oplotnica


Lovci se trudimo, da bi varstvo narave prodrlo v zavest in ravnanje slehernega izmed nas, predvsem pa da bi ta čut pridobili mladi.


Logotip LD Oplotnica
Logotip LD Oplotnica
Deli:

Trditev, da narave nismo dobili od dedov, ampak so nam jo zaupali vnuki, ni niti nova niti naša. Lovci se trudimo, da bi varstvo narave prodrlo v zavest in ravnanje slehernega izmed nas, predvsem pa, da bi ta čut pridobili mladi.

Ena od trajnih nalog in odgovornosti lovcev je skrb, da so število in vrste divjadi v ravnovesju z bivalnimi in prehranskimi možnostmi. Če se to ravnovesje poruši, nastanejo velike gospodarske škode na poljščinah in gozdovih. Tako je divjad vse pogosteje žrtev civilizacijskega napredka, prometa, bolezni itn.

 

Lovska družina Oplotnica je društvo z bogato več kot pol stoletno tradicijo, staroste oplotniških lovcev so jo ustanovile leta 1946. Trenutno je v lovsko družino včlanjenih 60. članov, kateri upravljajo z 3963 ha lovišča. Glavna vrsta zastopane divjadi v lovišču je srnjad, divji prašič, jelenjad in mala divjad. Vsako leto se z dodajanjem divjadi izvaja repopulacija fazana. Lovska družina ima za izvajanje tehnično administrativnih zadev in družabnih dogodkov v lasti lovski dom,  kateri se nahaja v predelu Gmajna na obrobju strnjenega naselja Oplotnica. 

Danes lov ni samo šport, privilegij plemičev in »ubijanje« divjadi, kot nam nemalokrat očitajo mediji, ampak je stroka, katera sodeluje z ostalimi strokami, ki gospodarijo s prostorom.

Slovensko lovstvo uživa ugled in spoštovanje v Evropi. Upravljanje z divjadjo združuje ekološke, socialne in gospodarske funkcije divjadi z njenim življenjskim prostorom. Zato slovenski lovci prvenstveno skrbimo za ohranjanje in varstvo divjadi kot naravnega bogastva. Naš moto je trajnostno gospodarjenje z divjadjo v smislu ohranjevanja in povečanja biotske in krajinske pestrosti ter stabilnosti vseh življenjskih združb.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LD OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LD OPLOTNICA
LD OPLOTNICA
GMAJNA 022
Tel:041 405 756
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017
Danes ni dogodkov.
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Kaj nam narava ponuja za zdravje?
25.11.2017 | Družabni dogodki
Od Izole do Šolte je plavo morje
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Kaj nam narava ponuja za zdravje?
25.11.2017 | Družabni dogodki
Od Izole do Šolte je plavo morje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.