Logo MojaObčina.si

Oplotnica

DANES
20°C
5°C
JUTRI
22°C
6°C
3969

Oplotniški upokojenci v Ljubljani

OPLOTNIŠKI UPOKOJENCI V LJUBLJANI

V prekrasnem jutru smo se člani Društva upokojencev Oplotnica vkrcali v Črešnjevcu  na vlak za Ljubljano. Za Majdo in Štefko je bila to prva vožnja z vlakom.

Zasedli smo ves vagon in še malo drugega. Med vožnjo smo prijetno klepetali, se šalili in  » brali knjige » ter " časopise ". Po prihodu v Ljubljano smo se pri Žitnem mostu vkrcali na ladjico Rečni pirati. Po Ljubljanici smo se peljali do Črne vasi in nazaj. Vmes smo poslušali razlago o posameznih mostovih in bližnjih pomembnih stavbah ter jedli kosilo. Tudi " knjige smo brali".

Po ogledu Frančiškanske cerkve smo si pri Tromostovju vzeli čas za kavico. Ob 16. uri smo se odpeljali proti Črešnjevcu, eni z rednim vlakom, zamudniki pa z mednarodnim za Dunaj. K sreči je stal tudi v Celju in prehitel redni vlak. Tako smo bili spet vsi skupaj.

Izlet poln smeha in veselja je bil prava poslastica za vroče poletne dni.

( Opomba: Brati knjigo je pomenilo gasiti žejo, brati časopis pa jesti pecivo).

Besedilo Majda Makovšek

 Fotografije Jože Hren

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi