Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
11°C
JUTRI
28°C
10°C
Oceni objavo

Oplotniški upokojenci na pohodu

Člani Društva upokojencev so se odpravili na pohod 

Zbrali so se na avtobusni postaji in jo mahnili po polju v Markečico . Najprej so se ustavili pri žagi. Prijazen  Jože Rutnik je spregovoril o delu na žagi, razkazal strojne linije in pojasnil njihovo funkcijo.

Nato so se podali naprej proti gozdu na prostor, kjer stoji stroj za drobljenje gradbenih odpadkov.Podrobno  je namen tega  stroja in deponije predstavil lastnik Alojz Leskovar. Z zanimanjem so prisluhnili, kje bo v bodoče prostor za odlaganje stare opeke, asfalta, betona in drugih gradbenih odpadkov in kaj bo stroj s temi zadevami napravil.

Nato so se odpravili k članici društva upokojencev Danijeli, kjer so pojedli malico, ki so jo pripravile članice Društva kmečkih žena Oplotnica. Po živahnem razgovoru so se dobro podloženi odpravili proti avtobusni postaji. Levo in desno pa so jih spremljali prekrasni cvetoči travniki. Znova so opazili kozje brade, ivanjščice, petelinčke, ripeče zlatice, kadulje, ki jih navadno prehitro porežejo kosilnice. 

S svojo udeležbo so počastili občinski praznik in doživeli nekaj lepega!

Oglejte si tudi