Logo MojaObčina.si

Oplotnica

JUTRI
18°C
10°C
TOR.
18°C
8°C
3969

OBVESTILO – PITNA VODA 20.9.2022

Datum: 20. 9. 2022


O B V E S T I L O – P I T N A  V O D A


V zvezi z aktualno problematiko povezano s pitno vodo, občane občine Oplotnica obveščamo o zadnjih informacijah s terena.

Na podlagi resnega in skrbnega pristopa Občine Oplotnica in Komunale Slovenska Bistrica k reševanju problematike povezane s pitno vodo je bilo dne 19. 9. 2022 ugotovljeno, da je bil za objektom »bivša Lipova menza«, ki leži na naslovu Partizanska cesta 103, 2317 Oplotnica izveden nelegalni priklop na vodovodno omrežje (fotografije so priložene). Trditve Občine, da se vrši nekontroliran izpust pitne vode iz sistema ter da to predstavlja poglavitni razlog nastalim težavam s pomanjkanjem pitne vode, so se izkazale za pravilne.

Komunala Slovenska Bistrica je nelegalni priklop odstranila, izklopila dotok vode do objekta in o nezakonitem ravnanju že obvestila policijo. Stanje v vodohranu Lačna Gora se je po intervenciji močno izboljšalo.


Župan Občine Oplotnica

Matjaž Orter

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi