Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
6°C | 19°C
nedelja, 19.10.2018
10°C | 20°C
ponedeljek, 21.10.2018
7°C | 14°C
torek, 22.10.2018
8°C | 15°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obvestilo za medije KAKŠNO DOMOVINO SI ŽELIM...


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
04.05.2018      10:27
A A

Obvestilo za medije KAKŠNO DOMOVINO SI ŽELIMDeli:

Spoštovani!

 

Okrogla miza Kakšno domovino si želimKnjižnica Josipa Vošnjaka v Sl. Bistrici, 7. maja ob 19. uri – bo zanimiv in koristen dogodek.

 

V evropskem projektu Time for tea, je nosilec projekta Momentum world iz Londona zaupal izvajanje za Slovenijo Društvu Jasa. Jasa ga je prilagodila naši stvarnosti in ga izvaja pod nazivom Kakšno domovino si želim (v nekaterih primerih pod krajevnim nazivom).

 

Namen projekta: Otroke in mladostnike spodbujati h kritiškemu preizpraševanju stvarnosti in jim pomagati, da se razvijejo v tvorne (aktivne) državljane; odločevalce na državni in lokalni ravni spomniti, da si občasno vzamejo »čas za čaj« z »navadnimi« državljani in se neposredno seznanijo z njihovim doživljanjem stvarnosti.

 

Izvajanje: Učenci in dijaki osnovnih in srednjih šol na bralnem območju Knjižnice Josipa Vošnjaka Sl. Bistrica so brali družbeno-kritiške odlomke iz knjig Jasine zbirke Onežimo svet. Ob poglobljenem branju so premišljali o naši stvarnosti in izražali občutke z besednimi in likovnimi prispevki. In smo dobili svojevrstni opomin k čuječnosti, pred katerim bomo vsi – posebej tisti, ki močneje oblikujejo našo stvarnost – morali preizprašati lastno vest.

To bo izhodišče za okroglo mizo, na kateri bodo o naši stvarnosti in prihodnosti razpravljali župani občin Sl. Bistrica dr. Ivan Žagar, Poljčane Stanislav Kovačič, Makole Franc Majcen, ter direktor občinske uprave Oplotnica Aleš Hren, ravnateljica Srednje šole Sl. Bistrica univerzitetna sociologinja Iva Pučnik Ozimič in predsednica Jase mag. filozofije Mateja Jamnik. Z glasbenim nastopom bodo razpravo požlahtnili dijaki Srednje šole Sl. Bistrica. Dogodek bo uglašala filozofinja Vesna Mlakar.

Smisel akcije Kakšno domovino si želim je dodatno pojasnila predsednica Jase mag. Mateja Jamnik: »V stanju, ko so vse igre preigrane, a stvarnost postaja za številne neznosna, je treba iskati nove načine preobrazbe človeka in družbene skupnosti. Udeležba vseh državljanov v javnem življenju je neka možnost. Za tvorno državljanstvo pa se je treba začeti pripravljati že v otroštvu. Prava knjiga poraja v mladem bralcu potrebo po opazovanju vsega, kar ga obdaja, po sodelovanju v življenju. Ta proces učlovečevanja lahko postane trajen, s tem pa je zagotovljeno oblikovanje celovite osebnosti. Tudi v tej akciji smo prišli do nekaterih novih spoznanj – zahvaljujoč branju in razpravam z mentorji, so nekateri mladostniki odkrili lastne talente, prej neznana jim hotenja ... Njihove stvaritve kažejo, da postajajo nemirna vest odraslih, posebej tistih, ki močneje vplivajo na naš vsakdanjik. Zato bomo na koncu te akcije strnili hotenja otrok iz vse Slovenije v Deset dramilnih zapovedi in jih izročili vsem odločevalcem v državi. Ko se bomo odrasli seznanili s sporočili otrok, bomo nekoliko drugače premišljali o bistvu življenja. Upam, da je na ta način možno zasejati seme upanja.«

 

Spoštovani! Bodite, prosimo, priča izražanja skrbi in osvetljevanja kažipoti za pravo stran življenja – razširjajte sporočila čistih src bodočih odraslih. Potrebujemo jih.


za Društvo Jasa

mag. Mateja Jamnik l.r.
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
Obvestilo
111684_obvestilozamedijekaksnodomovinosizelim-sl.bistrica-30.4.2018-1.docx (56,74 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Oplotnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.201 | Ostalo
AKCIJA DROBTINICA
20.10.201 | Šport
JESENSKI POHOD
20.10.201 | Tečaji in delavnice
delavnica Izgradnja terapevtskega para vodnik - pes
20.10.2018 | Družabni dogodki
Jesen v Partovcu
20.10.2018 | Ostalo
Dan gasilca
22.10.2018 | Tečaji in delavnice
Kulinarična delavnica
20.10.201 | Ostalo
AKCIJA DROBTINICA
20.10.201 | Šport
JESENSKI POHOD
20.10.201 | Tečaji in delavnice
delavnica Izgradnja terapevtskega para vodnik - pes
20.10.2018 | Družabni dogodki
Jesen v Partovcu
20.10.2018 | Ostalo
Dan gasilca

Bodite prvi pri oddaji mnenja.