Logo MojaObčina.si

Oplotnica

DANES
4°C
-3°C
JUTRI
3°C
-4°C
3058

Javna predstavitev delnega občinskega načrta zaščite in reševanja ob potresu

Številka: 846-12/2015-2-0621

Datum:10.01. 2017

 

Na podlagi 17. člena Uredbe o vsebini in izdelavi načrtov zaščite in reševanja (Ur. l. RS, št. 24/2012)  Občina Oplotnica objavlja

 

Javno predstavitev delnega občinskega načrta  zaščite in reševanja ob:

 - potresu

Predstavitev  bo potekala v  sredo,  25. 01. 2017, ob 16 uri v sejni sobi Občine Oplotnica.

 

 Varstvo pred nesrečami je eden temeljnih podsistemov nacionalne varnosti. Občine imajo na tem področju ključno vlogo, saj je težišče tega podsistema na lokalnih skupnostih. Občina na svojem območju ureja in izvaja varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami ter organizira in vodi zaščito, reševanje in pomoč.

Novi načrti so posledica uskladitve z novimi predpisi (uredbo vlade), ki so nastali zaradi uskladitve s predpisi EU (direktiva SevesoII).

Z načrti se urejajo naloge v pristojnosti občine ter se zagotavlja organizirano in usklajeno delovanje pristojnih služb. Posamezne službe delujejo v skladu s pravili stroke in predpisi, njihovo podrobnejše delovanje pa je urejeno z operativnimi načrti oz. načrti dejavnosti.


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!