Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
16°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
16°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MOPZ IN ŽPZ KUD OPLOTNICA NA GOSTOVANJU V ......


KULTURA

| |
04.06.2015      11:50
A A

MOPZ IN ŽPZ KUD OPLOTNICA NA GOSTOVANJU V NOVEM SADU


V Novem Sadu so med 27. in 30. majem potekali III. Dnevi slovenske kulture, gospodarstva in turizma. Organizatorji so bili Društvo Slovencev Kredarica iz Novega Sada, Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu in Mesto Novi Sad. Bili so namenjeni predstavljanju slovenske kulture in promociji slovenskega gospodarstva in turizma


Voditeljici Klavdija in Jana
Voditeljici Klavdija in Jana
Deli:

Manifestacije sta se na nivoju Republike Slovenije udeležila Moški in Ženski pevski zbor Kulturno umetniškega društva Oplotnica, ki sta se predstavila na koncertu 30. maja 2015, v Kulturnem centru Novi Sad. V svoj nastop so vključili še dva avtorska recitala Literarne sekcije že omenjenega društva.

 

V soboto je v dopoldanskem času Društvo Slovencev Kredarica pripravilo dan odprtih vrat v okviru učenja slovenskega jezika. Ta dan odprtih vrat sta obiskala dva njihova člana, ki sta prisostvovala dopolnilnemu pouku in učiteljico Rut Zlobec in člane društva ob tej priložnosti obdarovala.

 

Na samem druženju sta spoznala, kako poteka delo z otroki tretje generacije naših izseljencev v Novem Sadu. Avtorica Marija Lovrić je vse otroke in njiju seznanila s slikanico, ki jo je skupaj z njo iz hrvaščine v slovenščino prevedla skupina izpopolnjevalcev pri dopolnilnem pouku. Sama sta predstavila delo v oplotniškem vrtcu in navezala stike za prihodnje sodelovanje med obema društvoma in vrtcem v Oplotnici.

 

Vseskozi so se na trgu Katolička Porta predstavljali člani Društva kmečkih žena in Turističnega društva Oplotnica. Tako so lahko mimoidoči in ostali obiskovalci poskušali lokalne dobrote in uživali ob pridelkih oplotniških vinarjev. Člani obeh društev so namreč delili reklamni material, medtem, ko so obiskovalci na velikem zaslonu občudovali lepote občine Oplotnica. Skupina Zimzeleni, ki deluje pod okriljem Turističnega društva, je na odprtem odru izvedla krajši koncert.

 

V soboto zvečer, po končanem koncertu so vsi obiskovalci in nastopajoči uživali v lokalni kulinariki izpod Pohorja. Član moškega pevskega zbora Drago Kostanjšek jim je namreč pripravil okusen Pohorski lonec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KUD OPLOTNICA
KUD OPLOTNICA
Goriška cesta 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.