Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Že zjutraj bodo krajevne nevihte v severozahodni Sloveniji, sredi dneva in popoldne se bodo pojavljale tudi drugod in se nadaljevale v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 20.07.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
18°C | 27°C
sreda, 24.07.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zbor članov OO borcev za vrednote NOB ......


KULTURA

| |
21.03.2018      12:48
A A

Zbor članov OO borcev za vrednote NOB Oplotnica


Zbor članov OO borcev za vrednote NOB Oplotnica je zaznamovala slovesnost ob podelitvi visokega priznanja, ki ga je prejel naš član, 91-letni Stanko Smogavc. Odlikovanje je prejel iz rok predsednika Združenja borcev za vrednote NOB Slovenska Bistrica, tovariša Franca Bere. Podelil ga je v imenu Odbora za priznanje pri Zvezi Združenj borcev za vrednote NOB Slovenije.


Stanko Smogavc in Franc Bera v Sejni sobi Občine Oplotnica
Stanko Smogavc in Franc Bera v Sejni sobi Občine Oplotnica
Deli:
V nedeljo, 18. marca 2018, smo  člani organizacije, ob prisotnosti gostov, opravili letošnji pregled dela. Na  dobro obiskanem zboru smo ob podanih poročilh ugotovili, da dostojno izpolnjujemo s statutom potrjene naloge. Beseda je tekla o nalogah, ki so neposredno vezane na domače okolje in na skrb za naše člane veterane. Ob predstavljenih poročilih smo z veseljem ugotovili, da je sodelovanje z občino, društvi in organizacijami v občini vzorno. Pri načrtovanju nalog za tekoče leto smo poleg že ustaljenih poudarili še skrb za čim širše informiranje o pomenu organzacije, o našem konkretnem delu in naših članih. Letos še prav posebej, saj organizacija praznuje 70-letnico delovanja.
V samem začetku zbora sta nas pozdravili učenki OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica, Maša in Nuša, in srečanje obogatili z recitacijo in igranjem na flavto. Pesem je prebrala še članica Marica Krajnc, sledila pa je že omenjena podelitev. Odbor je v obrazložitvi zapisal:"Spoštovani tovariš,Stanko Smogavc       
                                         Za ohranitev zgodovinske resnice o NOB,
                                        spoštovanje njegovih vrednot in za uspešno 
                                       sodelovanje  pri uresničeavanju programskih nalog Zveze ,
                                      odbor za priznanja , v imenu Zveze, podeljuje  posebna priznanja.
                                       Vam je bila za takšno delovanje podeljena 

           
                                         SREBRNA PLAKETA
   Iskrene čestitke!"
                                  
Čestitkam se pridružujemo tudi člani naše organizacije, saj je nagrajenec živa vez med težko preteklostjo in sedanjostjo. Želimo, da še dolgo ostane med nami.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Oplotnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.
22.07.201 | Družabni dogodki
Enodnevno kopanje v Izoli
22.07.201 | Družabni dogodki
Enodnevno kopanje v Izoli

Bodite prvi pri oddaji mnenja.