Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo večinoma šibka burja. Drugod bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
7°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
10°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Vprašalnik za ponudnike zeliščarskih ......


GOSPODARSTVO

| |
06.04.2018      11:25
A A

Vprašalnik za ponudnike zeliščarskih pridelkov, izdelkov in storitevEvropski kmetijski sklad za razvoj podeželja: Evropa investira v podeželje
Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja: Evropa investira v podeželje
Deli:

Pred vami je vprašalnik na temo zeliščarske dejavnosti. Pridobljene informacije bodo uporabljene za spletno stran »e-herbarij«, ki bo eden od rezultatov operacije (projekta) sodelovanja Integralni turistični produkt zeliščarske dediščine v kateri sodeluje šest Lokalnih akcijskih skupin (LAS): LAS Raznolikost podeželja, LAS V objemu sonca, LAS Zgornje Savinjske in Šaleške doline, LAS Srce Slovenije, LAS Spodnje Savinjske doline in LAS Od Pohorja do Bohorja. Projekt je sofinanciran iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (EKSRP).

 

Spletna stran (www.herbalslovenia.si) bo na enem mestu omogočala brezplačen dostop do raznolikih in uporabnih informacij o zeliščih – od zgodovine uporabe zelišč, zgodb, gojenja zelišč in njihove uporabe (v kulinariki, kozmetiki, gospodinjstvu in kmetijstvu), do predstavitve posameznih ponudnikov na območju vključenih LAS. Vzpostavljena mreža ponudnikov zeliščarskih pridelkov, izdelkov in storitev bo omogočala povezovanje ponudnikov med seboj, po drugi strani pa bo potencialnim potrošnikom nudila hiter in enostaven pregled nad »zeliščarsko« ponudbo. Z vašo pomočjo bomo tako pridobili podatke o zeliščarski ponudbi v Sloveniji, Vam pa bomo omogočali dodatno promocijo.

 

Ker bodo vaši podatki javno objavljeni na spletni strani, vas prosimo, da nam poleg izpolnjenega vprašalnika pošljete še podpisano izjavo, v kateri potrjujete, da se strinjate z objavo podatkov in njihovo uporabo v promocijske namene.

 

Vprašalnik ima več sklopov, ki so namenjeni posameznim aktivnostim na področju zeliščarstva: pridelava, predelava, turistična in gostinska ponudba. Zadnji del je namenjen pridobivanju splošnih podatkov o vas. Na vprašanja odgovarjajte po vrsti. Odgovarjajte samo na vprašanja, ki se tičejo vaše ponudbe (npr. če se ukvarjate samo z gostinsko dejavnostjo, ne odgovarjajte na vprašanja o pridelavi zelišč). Vprašanja so odprtega, polodprtega in zaprtega tipa. To pomeni, da lahko odgovor označite, zapišete ali oboje. Odgovorov je možnih več, kjer je navedeno. Če ni navedeno, je odgovor samo eden.

 

V vprašalniku se izraz »zelišča« uporablja za vse rastline (zeljne rastline, grmi in drevesa), oz. njihove uporabne dele, ki se uporabljajo sveži ali posušeni in ki vplivajo na zdravje ter počutje človeka in živali, se uporabljajo za boljši okus in vonj hrane, ter za uporabo v kozmetiki, naravnih pripravkov za varstvo rastlin in drugje.

 

Že vnaprej se vam lepo zahvaljujemo za sodelovanje!

Priloge:

  • Vprašalnik za ponudnike zeliščarskih pridelkov, izdelkov in storitev
  • Izjava o istovetnosti in varovanju podatkovPriloge:
MS Office Word 2007-2010
Vprašalnik za ponudnike zelišč_koncen
109891_vprasalnikzaponudnikezelisc_koncen.docx (1,05 MB)
MS Office Word 2007-2010
IZJAVA O ISTOVETNOSTI IN VAROVANJU PODATKOV_ITP zelisca
109891_izjavaoistovetnostiinvarovanjupodatkov_itpzelisca.docx (1,02 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Oplotnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.