Logo MojaObčina.si

Novo mesto

JUTRI
27°C
16°C
TOR.
31°C
14°C

Ureditev premoženjskih razmerij z Revozom za nadaljnji razvoj

S ciljem ureditve medsebojnih premoženjskih zadev, kar omogoča nadaljnji razvoj javne infrastrukture in gospodarske dejavnosti, smo z Revozom, d. d., v petek, 24. decembra podpisali sporazum, ki obsega menjave in prodaje zemljišč ter dodelitev stavbne pravice. Na občini bomo tako lahko nadaljevali z urejanjem večnamenske poti ob Težki vodi in z načrtovanjem izgradnje šmihelske obvoznice, Revozu pa bo omogočeno celovito upravljanje z zemljišči znotraj tovarniškega območja in z železniškim viaduktom v Šmihelu.

S sporazumom, ki sta ga podpisala župan Mestne občine Novo mesto Gregor Macedoni in Anton Zvonko Kink, član uprave Revoza, d. d., in direktor Direkcije človeških virov, se ureja premoženjska razmerja na zemljiščih v skupni velikosti skoraj 100 arov, katerih ocenjena vrednost znaša približno 400 tisoč evrov. S sklenitvijo pogodbe smo pridobili lastništvo nad obstoječimi potmi ob Težki vodi, kjer se v nadaljevanju ob potoku načrtuje celovita ureditev večnamenske poti do Belokranjske ceste, v šmihelskem okolišu pa je predmet pogodbe zemljišče, ki bo vključeno v novo večnamensko pot ob Težki vodi med novo brvjo Loka–Kandija in Šmihelsko cesto. Na pridobljenih zemljiščih pod Revozovim železniškim viaduktom si obetamo tudi ureditev peščevih in kolesarskih površin v sklopu nove šmihelske obvoznice ter parkirišča pri Osnovni šoli Šmihel.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi