Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
2°C
JUTRI
16°C
4°C
Oceni objavo

Spominu na žrtve prometnih nesreč se bomo poklonili tudi v Novem mestu

Tretjo nedeljo v novembru obeležujemo svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč in se spominjamo vseh, ki so preminuli v prometnih nesrečah ali v njih utrpeli poškodbe. Letos obeležujemo 28. obletnico, odkar je Evropsko združenje žrtev prometnih nesreč prvič obeležilo Evropski dan spomina na žrtve prometnih nesreč, s prižigom projekcije na pročelje Knjižnice Mirana Jarca pa se bomo preminulih spomnili tudi v Novem mestu.

Ob svetovnem dnevu spomina na žrtve prometnih nesreč bo Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu MONM v ponedeljek, 20. novembra 2023, ob 17. uri v Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto organiziral strokovno srečanje za službe s področja prometa. Posvet bo sledil globalnemu sloganu spominskega dneva »Spominjamo se, pomagajmo in ukrepajmo«, pogovor pa bo stekel tudi na dodano temo, kako živeti s posledicami prometnih nesreč. Po uvodnem srečanju bo sledil prižig projekcije na pročelju novomeške knjižnice, s katero bomo do 26. novembra osveščali o pomenu prometne varnosti.  

Oglejte si tudi