Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
16°C
12°C
JUTRI
19°C
11°C

Skrivnosti frančiškanskega samostana

Združenje zgodovinskih mestih Slovenije v sklopu turistično-promocijskih filmov predstavlja videe, ki pripovedujejo zgodbo o bogastvu kulture in kulturne dediščine, izročilu stoletij ter tradiciji prednikov v zgodovinskih mestih. V videu Zgodbe večnosti so predstavljene tudi lepote frančiškanskega samostana.

Film je na ogled na povezavi.

Film Zgodbe večnosti  pripoveduje o samostanih, ki so nekoč delovali v naših mestih in so bili središče življenja, dela, razmišljanja, duhovnosti, kulture, pa tudi skrivnosti in spletk. V filmu spoznamo Radovljico z baziliko Marije Pomagaj na Brezjah, Kostanjevico na Krki z Galerijo Božidarja Jakca v nekdanjem cistercijanskem samostanu, Novo mesto s frančiškani ter Šentjur, mesto škofa in pesnika A. M. Slomška.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi