Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
18°C
JUTRI
27°C
16°C
Oceni objavo

Romski otroci očistili okolico vrtca Pikapolonica v Brezju

Minuli teden so romski otroci in njihove vzgojiteljice uspešno izvedli čistilno akcijo ter očistili okolico vrtca Pikapolonica v naselju Brezje. Namen akcije je bil spodbujanje ohranjanja čistega okolja v romskih naseljih ter omogočanje Romom aktivnega sodelovanja pri pozitivnih dejavnostih.

Kot vsako leto je tudi tokrat na terenu  sodelovala policija in skupina iz DRPD, ki je že večkrat dokazala, da z roko v roki lahko "premikamo gore", skupaj pa so očistili tudi okolico večnamenskega romskega centra in naselja. Za varnost otrok na terenu ter njihovo označevanje poti s "STOP polžki" je poskrbel SOU ODBK.

Zahvaljujemo se vsem, ki ste nesebično sodelovali in pokazali dobro voljo pri izvedbi akcije.

Oglejte si tudi