Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
32°C
16°C
JUTRI
35°C
17°C

Poostren nadzor medobčinskega redarstva nad uporabo mobilnikov med vožnjo

Medobčinsko redarstvo Skupne občinske uprave občin Dolenjske opozarja, da je uporaba mobilnih telefonov med vožnjo življenjsko ogrožajoča, nad to dejavnostjo pa bodo v sklopu nacionalne preventivne akcije "Uporaba mobilnih telefonov med vožnjo je nevarna", ki poteka od 10. do 23. januarja, vršili poostren nadzor.

Medobčinsko redarstvo pri nadzoru cestnega prometa ugotavlja visok delež uporabe telefona med vožnjo. Zato bo redarstvo nadzor nad uporabo telefona med vožnjo poostrilo, tako v okviru januarske nacionalne akcije, kot v okviru rednega nadzora cestnega prometa. Nadzor se bo izvajal zlasti v bližini šol in vrtcev ter v strjenih naseljih.

Vse voznike pozivajo, da med vožnjo ne uporabljajo mobilnega telefona, ampak se varno ustavijo na primernem mestu in opravijo telefonski klic ali pošljejo SMS sporočilo.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi