Logo MojaObčina.si
JUTRI
11°C
-3°C
ČE.
8°C
-3°C
364

Noč je pokazala svojo moč tudi v Novem mestu

Vseslovenski dogodek Noč ima svojo moč 2019 je minuli petek potekal v kar 22-tih krajih po državi. Dogajanja v Novem mestu se je udeležilo okoli 6000 radovednežev, ki so sodelovali na eksperimentalnih delavnicah, pogovorih z znanstveniki, predavanjih, obiskih raziskovalnih ustanov, razstav in še česa. Različne aktivnosti so potekale v Knjižnici Mirana Jarca, v Dolenjskem muzeju, v Kulturnem centru Janeza Trdine, na Muzejskih vrtovih in Marofu.

Tradicionalna Evropska noč raziskovalcev poteka zadnji septembrski petek, ko se širom Evrope za en dan v letu na široko odprejo vrata ustanov, ki se ukvarjajo z znanostjo in raziskovanjem, da bi širši javnosti predstavile poklic in življenje znanstvenika. Po številnih krajih v Sloveniji, med drugim tudi v Novem mestu, je dogodek 'Noč ima svojo moč' potekal že drugo leto zapored.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi