Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
27°C
8°C
JUTRI
30°C
13°C

KS Mali Slatnik skozi fotografije

Krajevna skupnost Mali Slatnik je polna življenja, zagnanih krajanov in njihovega medsebojnega povezovanja z namenom izboljšanja kakovosti bivanja. Skupnost z bogato kulturno in naravno dediščino se konstantno razvija, hkrati pa ohranjajo že ustaljene lokalne tradicije.

Krajevna skupnost Mali Slatnik si je za svoj zaščitnik znak izbrala metulja jamamaja, ki ga je v drugi polovici 19. stoletja v naše kraje naselil Johann Mach, oče Ernesta Macha, svetovno znanega matematika, fizika in filozofa.

Sotočje treh studencev je priljubljena točka za druženja krajanov, hkrati pa predstavlja idealen kotiček za preživljanje aktivnega prostega časa družin in obiskovalcev teh krajev.

Med najnovejšimi pridobitvami KS Mali Slatnik  je tudi prenovljen graščinski hlev nekdanjega gospostva Slatnik, blizu katerega je nekdaj stala graščina, ki si jo je tekom let njenega obstoja lastila tudi družina Mach.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi