Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Šestdesetletnica Čebelarske družine Kokarje...


DRUŠTVA

| |
01.10.2015      11:08
A A

Šestdesetletnica Čebelarske družine KokarjeDeli:

V okviru dogajanja ob občinskem praznovanju v Nazarjah je sredi septembra potekala tudi slovesnost ob šestdesetletnici ustanovitve Čebelarske družine Kokarje. Dogodek se je odvijal v Športnem centru Laze, poleg domačih čebelarjev pa so se ga udeležili mnogi vabljeni gostje. Podelili so številna čebelarska priznanja.

Predsednik ČD Kokarje Franc Podrižnik je v slavnostnem nagovoru predstavil nekaj osnovnih utrinkov iz delovanja družine, kar je podrobneje opisano v knjigi Kokarje skozi čas. V kokarsko čebelarsko družino se vključujejo člani iz celotne občine Nazarje in dela občine Rečica ob Savinji.

Podrižnik je naštel številne dejavnosti, ki jih poleg samega ukvarjanja s čebelami izvajajo v družini. Razen organiziranega nakupa sladkorja so v sodelovanju z Občino Nazarje v zadnjem času zelo uspešni pri promociji setve ajde na tamkajšnjih poljih. Izjemne uspehe dosegajo mladi čebelarji, ki obiskujejo čebelarski krožek na Osnovni šoli Nazarje. Pri tem ima precejšnje zasluge tudi učiteljica Branka Nareks.

Nenehno izobraževanje in usposabljanje je naloga stalnica, prav tako različne delovne akcije, s pomočjo katerih člani uspešno plemenitijo finančna sredstva družine, kot je dejal Podrižnik. Veliko skrb posvečajo tudi ohranjanju naravnega okolja in sajenju medovitih rastlin. Sodelujejo pri vseh pomembnih dogodkih v občini, letos pa je Čebelarska družina Kokarje prejela tudi županovo priznanje.

O pomenu delovanja čebelarske družine je spregovoril župan Občine Nazarje Matej Pečovnik, jubilantki pa so čestitali predstavniki sosednjih čebelarskih družin. Čebelarska zveza Slovenije je kokarsko družino nagradila s priznanjem Antona Janše III. stopnje, zbrane pa je nagovoril tudi predsednik Čebelarske zveze Zgornjesavinjsko-šaleškega območja Ivan Čopar. Podeljena so bila tudi druga čebelarska priznanja in značke za okrogle jubileje organiziranega delovanja številnim posameznikom.

Slovesnost je povezoval član ČD Kokarje mag. Franci Kotnik, ki je med točkami natresel številne zanimive podatke o sami družini pa tudi o čebelah na splošno. Kulturni program so oblikovali učenci Glasbene šole Nazarje in članice čebelarskega krožka. Sledilo je družabno srečanje ob zvokih ansambla Žarek.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!