Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 19°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Ustanovili novo lokalno akcijsko skupino ......


OBČINSKE

| |
10.12.2015      12:33
A A

Ustanovili novo lokalno akcijsko skupino (LAS)Deli:

V Nazarjah je bila v četrtek, 3. decembra, izvedena ustanovna skupščine partnerjev nove LAS za SAŠA območje. Na njej so izvolili organe in podpisali partnersko pogodbo. Prisluhnili so  kratki predstavitvi dela obeh dosedanjih LAS, ki sta delovali v Zgornji Savinjski in v Šaleški dolini. Navzoče je pozdravil tudi župan Občine Nazarje Matej Pečovnik. 

Na skupščini so se zbrali številni predstavniki partnerjev – različnih društev, zavodov, predstavniki civilne iniciative, zadrug, podjetij in občin. Potrdili so predlog, da bo  poslej na področju razvoja podeželja v obeh dolinah delovala skupna LAS. Ta se bo imenovala LAS Zgornje Savinjske in Šaleške doline. Zastopniki in predstavniki partnerjev so podpisali partnersko pogodbo, nato pa so izvolili organe društva LAS. Za predsednika je bil izvoljen župan Občine Ljubno Franjo Naraločnik, za podpredsednico pa direktorica Ljudske univerze Velenje Brigita Kropušek Ranzinger. Izvolili so še nadzorni odbor, ocenjevalno komisijo pa bo imenoval upravni odbor na svoji seji. Ta bo prav tako izbral vodilnega partnerja sedanje LAS. 

Obe dosedanji LAS sta v skladu z državno uredbo, ki je bila sprejeta letos poleti, že takrat začeli pripravljati strategiji za izvajanje projektov v evropskem programskem obdobju 2014-2020. Sedaj bodo delo skupaj dokončali in predlog strategije poslali na resorno ministrstvo do konca januarja 2016, to je na drugi možni rok.

V imenu novoizvoljenih organov je zbrane nagovoril Franjo Naraločnik, ki se je zahvalil za zaupanje in izrazil prepričanje, da si bodo vsi prizadevali, da bi bodoči projekti prinesli kar najboljše učinke za prebivalce tukajšnjega okolja. Ob tej priložnosti se je s knjižnim darilom zahvalil za uspešno delo in dobro sodelovanje predsednicama dosedanje zgornjesavinjske LAS Mateji Brlec Suhodolnik in šaleške LAS Mojci Kodrič.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!