Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
17°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Miklavž obiskal varovance in prostovoljce


OBČINSKE

| |
24.12.2014      17:12
A A

Miklavž obiskal varovance in prostovoljce


V občini Nazarje se je ali pa se še bo v decembru zvrstilo kar precej prazničnih prireditev in dogodkov. Začelo se je z obiskom sv. Miklavža.


z varovanci
z varovanci
Deli:

Župan Občine Nazarje Matej Pečovnik in občinska uprava sta v prazničnih decembrskih dneh pripravila obisk v varstveno delovnem centru (VDC) Vrba v Nazarjah. S seboj sta povabila tudi sv. Miklavža in obdarila tamkajšnje varovance. Na občini pa je potekal sprejem za prostovoljce, ki delujejo v okviru projekta Starejši za starejše pri Društvu upokojencev Nazarje. Tudi na te predane ljudi ni pozabil Miklavž in se jim je zahvalil s priložnostnimi darilci.

Nazarski VDC je enota Varstveno delovnega centra Saša, ki deluje tako na šaleškem kot na savinjskem območju. Zgornjesavinjska enota je bila prej locirana v Mozirju, konec leta 2012 pa je pridobila prostore na Prihovi v občini Nazarje. Sodelovanje med VDC-jem in tukajšnjo lokalno skupnostjo je zgledno, zato je župan s seboj na obisk v enoto Vrba povabil tudi sv. Miklavža, ki ni prišel praznih rok. Gostitelji - tamkajšnji zaposleni in varovanci so obiskovalcem v zahvalo  pripravili prijazen sprejem in kratek zabavni program.

Istega dne so bili na sprejem na občino povabljeni zelo prizadevni prostovoljci. V občini delujeta dve društvi upokojencev in sicer v Nazarjah in v Šmartnem ob Dreti. Že pred časom so k vseslovenskemu projektu Starejši za starejše pristopili v nazarskem društvu in aktivnosti izvajajo zelo predano. O svojem delovanju so podrobneje seznanili župana na omenjenem obisku. Kot pravijo, v podeželskem okolju še ni zaznati odtujenosti in za večino starejših je lepo poskrbljeno, vendar se ti včasih le počutijo osamljene in si želijo obiska »svojega« prostovoljca.

Župan je menil, da ekipo nazarskih prostovoljcev sestavljajo ljudje z velikim srcem in pripravljeni pomagati, zato se jim je iskreno zahvalil. K njim pa je na sprejemu pokukal tudi prvi od treh dobrih decembrskih mož in jim predal simbolična darilca zahvale za njihovo požrtvovalnost. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!