Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, na Primorskem okoli 20 stopinj C.
15°C | 30°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
7°C | 23°C
torek, 22.08.2017
7°C | 24°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Nove informativne table in sprehajalna pot


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.11.2014      10:49
A A

Nove informativne table in sprehajalna potDeli:

V okviru praznovanja Krajevne skupnosti Šmartno ob Dreti so organizatorji v soboto, 25. oktobra, pripravili slovesnosti ob otvoritvi čebelarske oglasne table in nove učno-sprehajalne poti. Na obeh dogodkih so se zbrali številni udeleženci, prisotne pa je nagovoril tudi župan občine Nazarje Matej Pečovnik.

Ob 11. uri je potekala otvoritev oglasne table, ki so jo v središču Šmartnega postavili člani Čebelarske družine Kokarje. Njihov predsednik Franjo Podrižnik je povedal: » Naša družina združuje čebelarje iz celotne občine Nazarje, pa tudi iz dela rečiške občine. V zadnjem času smo z namenom promocije in obveščanja o dejavnosti naše družine in čebelarstva nasploh postavili več informativnih tabel. Tudi v Šmartnem ob Dreti imamo svoje člane, zato informativno tablo danes otvarjamo tudi tukaj.«

Dogodek je povezoval predsednik krajevnega odbora Miro Brezovnik, ki je menil, da je tabla dobrodošla popestritev središča kraja. Župan Matej Pečovnik je pozdravil številne aktivnosti in dejavnost tukajšnjega krajevnega odbora in krajanov. Takšni dogodki vplivajo na pozitivne odnose v kraju, je menil župan. Ob zvokih pesmi Ljudskih pevk Lipa in harmonikarja Roka Prašnikarja so družno prerezali slavnostni trak na tabli.

Iz središča Šmartnega so se nato udeleženci peš podali po sprehajalno-učni poti na Brdo. Ob trasi nove krožne poti, ki se vrača nazaj v Šmartno, so nedavno namestili več klopi za počitek, pa tudi tri informativne table. Prvi dve sta namenjeni opisu kraja Šmartno ob Dreti, tretja, ki se nahaja ob poti pri domačiji Brezovnik, pa opisuje lipo. Ta je simbol slovenstva, pa tudi krajevne skupnosti Šmartno. Več o tem je povedala občinska svetnica in domačinka Olga Obojnik.

Mlado lipo so družno zasadili župan Matej Pečovnik, krajanka Marija Brezovnik in predsednik KO Miro Brezovnik. Ta je dejal, da nameravajo opremljanje poti še dograditi z več tablami, da bo postala prava učna pot, ki bo primerna tudi za šolske namene. Lipo in tablo je blagoslovil domači župnik Ivan Šelih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!