Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

pretežno jasno
Popoldne bo večinoma sončno, v gorah lahko nastane tudi kakšna ploha ali nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 33 stopinj C.
15°C | 34°C
sobota, 19.08.2017
14°C | 30°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 21.08.2017
8°C | 24°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
34°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izmenjava semen in izkušenj


NOVICE

| |
19.02.2015      13:00
A A

Izmenjava semen in izkušenj


V Bohačevem toplarju v Nazarjah so na Valentinovo pripravili izmenjavo semen


Deli:

Člani Društva učni sadovnjak so skupaj s ponudniki pridelkov na kmečki tržnici v Nazarjah na Valentinovo soboto, 14. februarja, pripravili izmenjavo seme. Zlasti je bilo veliko zanimanje za stare domače sorte zelenjave in zelišč. Podoben dogodek je potekal že lani in kot kaže zanimanje, bo postal tradicionalen. Ob tem, ko je potekal menjava semen, pa so seveda izmenjali tudi veliko dobrih nasvetov in izkušenj s področja vrtnarjenja.

Občina Nazarje je pred leti odkupila zidan senik in tako pred propadom rešila izjemen objekt stavbne dediščine. Po prenovi so v uporabi trije nivoji tega gospodarskega poslopja, imenovanega Bohačev toplar, za preureditev katerega je občina Nazarje prejela tudi nekaj nagrad.

Čisto spodaj je občina uredila prodajne mize in vse ostalo potrebno, da ob sobotah tam poteka kmečka tržnica, kjer je mogoče kupiti številne domače dobrote lokalnega izvora. V prvem nadstropju, imenovanem tudi gumno, je stalna razstava Nazarje skozi čas. V drugem gumnu se predstavljajo lokalni izdelovalci izdelkov domače in umetne obrti, kjer je te izdelke mogoče tudi kupiti. Obe gumni sta stalno odprti v času, ko deluje kmečka tržnica, sicer pa po dogovoru z Muzejem Vrbovec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!