Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Praznično v Šmartnem ob Dreti


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.11.2015      12:51
A A

Praznično v Šmartnem ob DretiDeli:

V zadnjih dneh oktobra praznuje Krajevna skupnost Šmartno ob Dreti, ena od treh krajevnih skupnosti v občini Nazarje. Ob tej priložnosti so predali namenu kar nekaj pridobitev. Najbolj slovesno je bilo v soboto, 24. oktobra, ko so prerezali trak na prenovljeni cesti skozi kraj, še prej pa so z organiziranim prevozom obiskali prenovljena objekta tukajšnje stavbne dediščine – Tominškovo kaščo in Brčunov mlin.

Središče Šmartnega ob Dreti ima sedaj povsem nov videz, saj je občina Nazarje uredila prvo fazo tamkajšnjega parkirišča. To je še v makadamski izvedbi, a ga bodo do konca uredili prihodnje leto. Ob ureditvi je bilo potrebno prestaviti tamkajšnjo kapelico – a le za nekaj metrov. Kapelico so pri tem še prenovili. Novo parkirišče je nudilo tudi ustrezen prostor ob tokratni slovesni predaji v uporabo  večih za kraj pomembnih pridobitev. Preuredili so še prostore krajevnega odbora, najbolj odmevna pa je bila prenova regionalne ceste, kar so si krajani že dolgo želeli. Cesta je prenovljena v dolžini 525 m, poleg prvotno načrtovanih 62 m pločnika so zgradili še dodatnih 170 m in tako znatno izboljšali prometno varnost ter udobnost uporabnikov ceste. Investicija je veljala okoli 160 tisoč evrov, od tega je država prispevala dobrih 49 tisoč evrov, ostalo pa je poravnala Občina Nazarje iz proračuna.

Simbolični trak sta prerezala župan Občine Nazarje Matej Pečovnik in predsednica krajevnega odbora Olga Obojnik. Blagoslov je opravil domači župnik Ivan Šelih. Kulturni program je povezoval Bojan Štrukelj, nastopili pa so učenci tukajšnje podružnične šole, Godba Zgornje Savinjske doline, Ljudske pevke Lipa in Ana Remic. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!