Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Danes bo precej jasno, dopoldne bo po nekaterih nižinah še nekaj megle ali ostankov oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
15°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Osma razvojna konferenca slovenskih lesarjev


GOSPODARSTVO

| |
08.10.2015      11:17
A A

Osma razvojna konferenca slovenskih lesarjevDeli:

V Nazarjah v mesecu septembru že tradicionalno organizirajo srečanje slovenskih lesarjev in razvojno konferenco. Letošnja je bila že osma po vrsti. Govorniki so v svojih nagovorih oziroma referatih izrazili zmerni optimizem glede rasti te pomembne gospodarske panoge, ki se ji v zadnjih desetletjih ni pisalo najbolje. Predstavljen je bil tudi novoustanovljeni Direktorat za lesarstvo pri ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo.
Zbrane je kot gostitelj uvodoma pozdravil župan Občine Nazarje Matej Pečovnik in delovnemu srečanju zaželel uspešno delo, lesarjem pa lepšo bodočnost od dosedanje. Dogajanje je povezoval direktor Savinjsko-šaleške gospodarske zbornice mag. Franci Kotnik, ki je dejal, da so bila dolgoletna prizadevanja in pobude iz predhodnih konferenc, katerih so se nekajkrat udeležili tudi resorni ministri, vendarle slišana, rezultat česar je tudi novoustanovljeni direktorat.

Vršilec dolžnosti generalnega direktorja novoustanovljenega direktorata Jože Prikeržnik je dejal, da je naloga novoustanovljene institucije predvsem oživitev lesno predelovalne industrije in izboljšanje pogojev zanjo ter povezovanje vseh deležnikov. Povedal je še, da je v tej finančni perspektivi za dejavnost na voljo 50 milijonov evrov.

Igor Milavec in Alojz Burja, predstavnika Gospodarske zbornice Slovenije, sta pri predstavitvi trendov in izzivov v lesno-predelovalni dejavnosti ter težavah, s katerimi se srečuje ta panoga v praksi, izrazila zmerni optimizem. Milavc je predstavil lanskoletne podatke, ko je branža z izjemo pohištvene industrije beležila dobiček, padanje zaposlenosti pa se je ustavilo. Tudi dodana vrednost na zaposlenega že nekaj časa narašča.

O ugodnih kreditih in o odprtem razpisu  za lesarje je govoril Velislav Žvipelj, direktor Slovenskega regionalno razvojnega sklada. Brigita Kropušek Ranzinger, direktorica Ljudske univerze Velenje pa je predstavila projekt od drevesa do zibelke, ki so ga izvajali v sodelovanju z LAS Zgornje Savinjske doline. Nekatere izdelke iz tega sklopa si je bilo mogoče ogledati v avli doma kulture Nazarje.

Srečanje lesarjev so organizirale Občina Nazarje, Gospodarska zbornica Slovenije, Savinjsko-šaleška gospodarska zbornica, Obrtno podjetniška zbornica Slovenije, Razvojna agencija Savinjske regije in Savinjsko-šaleška razvojna agencija.  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!