Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.08.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 stopinj C.
9°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
11°C | 31°C
petek, 25.08.2017
13°C | 32°C
sobota, 26.08.2017
15°C | 34°C
nedelja, 27.08.2017
13°C | 34°C
Opozorila
Sreda, 23.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

"Človek se lahko le čudi, ko gleda to ......


NOVICE

| |
04.10.2014      11:59
A A

"Človek se lahko le čudi, ko gleda to lepoto!"


Tako je v knjigo vtisov zapisal Aleksander Videčnik, častni občan občine Nazarje, ko si je ogledal razstavo maket kozolcev v Domu kulture Nazarje.


Deli:

Videčnik, starosta aktualnega domoznanstva v Zgornji Savinjski dolini in pobudnik številnih aktivnosti v zvezi s tem je bil navdušen nad enkratno ustvarjalnostjo izdelovalca maket, mojstra Franca Pogačarja. Mojstrove makete so popolna replika v naravi stoječih vezanih kozolcev (toplarjev), seveda v pomanjšanem merilu 1:25. V Nazarjah je razstavljenih deset od njegovih devetnajstih maket, ki jih je izdelal v dvajsetih letih vsekakor aktivne upokojenske dobe.

 

"Kozolci so simbol slovenskega podeželja.Čeprav se od pokrajine do pokrajine razlikujejo v podrobnostih, dajejo slovenski krajini enovit pečat, ki jo bistveno loči od drugih dežel. Zato je njihovo ohranjanje za slovensko identiteto nedvomno pomembno. Makete mojstra Pogačarja so del ohranjanja spomina in opomin na njihovo uporabno, etnološko in estetsko vrednost ter na spretnost cimermanov, ki so jih izdelovali," je poudaril Videčnik, ki se zaradi bolezni ni mogel udeležiti otvoritve razstave, si jo je pa ogledal kasneje.  Dejal je, da te razstave res ne bi rad zgrešil.

 

Razstava bo odprta do konca oktobra. Za ogled se je treba predhodno dogovoriti v Muzeju Vrbovec (03 / 839 16 13) ali na Zavodu za gozdove Slovenije, območna enota Nazarje (041 657 634).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZGS Območna enota Nazarje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!