Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
13°C | 13°C
nedelja, 21.09.2018
11°C | 27°C
ponedeljek, 23.09.2018
8°C | 24°C
torek, 24.09.2018
10°C | 17°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
13°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

MUČKA BISTRICA NA TV SLOVENIJA


KULTURA, OBČINSKE, DOGODKI, OSTALO

| |
29.01.2014      7:54
A A

MUČKA BISTRICA NA TV SLOVENIJAMučka Bistrica
Mučka Bistrica
Deli:

VABLJENI K OGLEDU ODDAJE SLOVENSKI VODNI KROG-MUTSKA BISTRICA

V nedeljo, 2.2.2014 ob 14.45 na 1. programu RTV SLO, ponovitev na 2. programu RTV SLO 4. februarja ob 18.35 in 6. februarja ob 14.55.

 

CV Koncept Multimedija je preteklo leto posnel novo, že 10. sezono oddaje Slovenski vodni krog, ki se predvaja na RTV SLO (Otroški in mladinski program).

Tokrat nas bo dokumentarno- igrana serija popeljala po dolini Mučke Bistrice z novim sovoditeljem, to je MIha Guštin Gušti v vlogi fotografa Roka ter Tina Potočnik, igralka MGL v vlogi voditeljice Ane.

 

Povzetek MMC RTV SLO: Oddaje so zelo dinamične, vsebinsko raznolike in polne čudovitih posnetkov, ki se dopolnjujejo z raziskovanjem skritih kotičkov vodnih bregov Slovenije.

Mutska Bistrica/Mučka Bistrica: V severovzhodnem delu Slovenije teče po Bistriškem jarku potok Bistrica, ki po ozki in meandrasti vodni dolini tiho teče do naselja Muta, kjer se ob Mitnici izlije v reko Dravo. Ob njej je nekaj skritih vodnih znamenitosti in ostankov preteklosti, ki v tej tihi in očem skriti dolini očara še tako zahtevnega vodnega popotnika. Na obeh bregovih potoka se vzpenjajo visoki hribi, poraščeni z drevesi, in strmi skalni previsi. Na teh vrhovih se razprostirajo največji nasadi lip v Sloveniji. Lipa je simbol miru, kar te kraje navdaja z spokojem. V ozadju Bistrice na avstrijski strani pa kot zlovešča nevarnost preži mogočno akumulacijsko zajetje jez Golica, ki grozi z nevarnostjo, da bi se ob potresu ali kaki drugi ujmi podrl. To Ane in Roka ne odvrne od napete poti po Bistriškem jarku.

Foto: CV Koncept

 

Vabljeni k ogledu!
Povezave:www.rtvslo.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!