Na Jesenicah je v soboto, 19.5.2018 potekalo 38. tekmovanje slovenskih godb v prvi težavnostni stopnji ter 6. mednarodno tekmovanje pihalnih orkestrov v koncertnem igranju IMC 2018. Zgornje savinjski godbeniki pod taktirko prof. Tomaža Podlesnika so sprejeli izziv in nastopili na obeh tekmovanjih. Pri čemer so po tekmovalnih kriterijih za nastop na mednarodnem tekmovanju dodali programu prve težavnostne stopnje še dodatno skladbo.
Mednarodna komisija, ki je predsedoval prof. Tomaž Habe in v kateri sta bila poleg še dveh Slovence, predstavnika iz Madžarske in Rusije, je izvedbo programa v obeh tekmovanjih nagradila z zlato plaketo s posebno pohvalo. V absolutni konkurenci v prvi težavnosti stopnji pa so si godbeniki priigrali drugo mesto, takoj za pihalnim orkestrom Ravenskih železarjev, ki veljajo za enega najboljših tovrstnih sestavov ne samo v Sloveniji ampak tudi v Evropi. Kar samo po sebi kaže, da se tudi v Zgornje Savinjski dolini igra vrhunska glasba.
Ob tej priliki se glasbeniki zahvaljujejo vsem, ki so jim finančno in organizacijo omogočili udeležbo na tekmovanju.
Orkestru izzivov ne manjka in ne nameravajo počivati na lovorikah. Že 23.6.2018 jih na mozirskem trgu čaka celovečerni koncert ob praznovanju 700 letnice prve omembe mozirskega trga. Na koncertu se jim bodo pridružili tudi člani ansambla Štajerskih 7. V glavi pa se jim že pletejo nove ideje za prihajajoče projekte.





