Logo MojaObčina.si

Mozirje

DANES
6°C
-5°C
JUTRI
9°C
-2°C
1974

KNJIŽNICA PONOVNO ODPRTA V PONEDELJEK, 11. MAJA 2020

Spoštovani člani in uporabniki knjižnice!

 

Osrednja knjižnica Mozirje v ponedeljek, 11. maja 2020, ponovno odpira svoja vrata – seveda z nekaterimi omejitvami in zaščitnimi ukrepi. Knjižnica bo odprta po rednem odpiralnem času, prav tako njene enote Nazarje, Rečica ob Savinji, Ljubno, Luče in Solčava  https://tinyurl.com/yd6oqmrh.

 

Knjižnica Gornji Grad, ki se nahaja v Centru starejših Gornji Grad, pa ostaja iz varnostnih razlogov  do nadaljnjega zaprta. Člani Knjižnice Gornji Grad lahko naročijo ter prevzamejo gradivo v Knjižnici Mozirje ali katerikoli drugi krajevni knjižnici. O odprtju enote vas bomo naknadno obvestili.

 

Želimo  vas opozoriti, da življenje v knjižnici še nekaj časa ne bo takšno, kot smo ga bili vajeni, in bo potekalo v skladu z nekaterimi omejitvami in zaščitnimi ukrepi (NIJZ).

 

V naših knjižnicah smo sicer že pred časom uvedli možnost izposoje gradiva po predhodnem naročilu in prevzem ob določenem času, sedaj pa uvajamo nekaj sprememb:

 

- knjižnico bomo odprli v t.i. prvi fazi, ki omogoča vračilo in izposojo naročenih knjig;

- gradivo, ki si ga želite izposoditi, predhodno naročite s klicem v knjižnico,  v katalogu COBISS+ (Moja knjižnica) ali preko elektronske pošte knjiznica.mozirje@moz.sik.si , prevzeli  pa ga boste pri izposojevalnem pultu;

- po priporočilu Nacionalnega inštituta za javno zdravje to gradivo doma odložite vsaj za 3 dni, preden ga boste uporabili (priporočila in ukrepi NIJZ https://www.nijz.si/…/www.nijz…/files/uploaded/knjiznice.pdf);

- izposojeno gradivo, ki ga imate doma, vrnite na za to določeno mesto pri izposojevalnem pultu (to gradivo mora biti namreč po novem navodilu NIJZ v karanteni 7 dni preden bo varno predano naprej v izposojo);

- zamudnina za vaše izposojeno gradivo  od zaprtja knjižnic ne teče in tako bo ostalo vse do 31. maja, zato vam z vračanjem ni potrebno hiteti;

- v knjižnico se odpravite posamično, prav tako tudi vstopajte in poskrbite za varnostno razdaljo 1,5 m do 2m;

- med obiskom knjižnice NUJNO nosite zaščitno masko, pred vstopom si obvezno razkužite roke;

- izposoja igrač, revij in časopisov ni mogoča;

- prost dostop do gradiva ter gibanje in zadrževanje v prostorih knjižnice zaenkrat ne bodo mogoči;

- uporaba računalnikov in čitalnice zaenkrat ne bo mogoča.

 

Vsi ukrepi in priporočila veljajo tudi za krajevne knjižnice.

 

Še vedno vabljeni, da obiščete E-knjižnico, kjer vas čaka več kot 400 elektronskih knjig Biblos in elektronske baze podatkov.

 

Veselimo se ponovnega snidenja z vami.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi