Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Subvencionirali bomo male čistilne naprave


OBČINSKE

| |
19.06.2012      13:33
A A

Subvencionirali bomo male čistilne naprave


Člani in članice Občinskega sveta Občine Mokronog-Trebelno so na včerajšnji 11. redni seji med drugim potrdili subvencioniranje malih čistilnih naprav, spremembo obračuna odvoza odpadkov in odprtje začanega kombiniranega oddelka na Trebelnem.


Deli:

Občina Mokronog-Trebelno bo subvencionirala izgradnjo malih čistilnih naprav za posamezne hiše ali naselja z manj kot 50 prebivalci, ki niso vključena v območja aglumeracije, kjer bi morala za odvajanje in čiščenje odpadnih vod skrbeti javna služba. Občina bo za posamezno stanovanjsko enoto oziroma večstanovanjsko stavbo namenila 800 evrov, če pa bo mala čistilna naprava čistila več stanovanjskih stavb, je do sredstev upravičena vsaka posamezna stavba, a skupaj ne več od nabavne vrednosti male čistilne naprave brez DDV.

„Glede na razpršen vzorec poselitve, ki je značilen za našo občino, bi bili centralizirani javni sistemi odvajanja in čiščenja komunalnih odpadnih voda preveliko investicijsko breme in prevelik strošek tekočega vzdrževanja. Zato so male čistilne po mojem osebnem prepričanju boljša rešitev, ki ustrezno dopolnjuje odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda na območjih te razpršene poselitve, torej tam, kjer izgradnja skupnih čistilnih naprav s strani države ni določena,“ pojasnjuje župan Občine Mokronog-Trebelno Anton Maver.

Včeraj sprejeti Pravilnik o tarifnem sistemu ravnanja s komunalnimi odpadki v Občini Mokronog-Trebelno predvideva spremembo načina obračuna odvoza komunalnih odpadkov. Po starem pravilniku gospodinjstvo za odvoz plača 4,6391 evra, ne glede na število oseb, novi pravilnik pa predvideva obračun po številu članov gospodinjstva, in sicer 2,1477 evra na osebo, na mestih kjer se izvaja odvoz bioloških odpadkov, pa skupaj z njimi 2,9392 evra na osebo. Cena za kubični meter odpadkov ostaja nespremenjena – 8,5909 evra. Pravilnik bo začel veljati, ko ga sprejmejo vsi štirje občinski sveti občin ustanoviteljic JP Komunala – pred Občino Mokronog-Trebelno sta ga potrdila že občinska sveta občin Trebnje in Mirna.

Sicer pa so člani in članice občinskega sveta potrdili še podaljšanje petega začasnega oddelka vrtca Mokronožci v Mokronogu in odprtje novega, začasnega, kombiniranega oddelka na Trebelnem, s katerim bodo do varstva v domačem kraju prišli predvsem otroci s Trebelnega. V letošnjem šolskem letu je vrtec obiskovalo 95 otrok, od 1. septembra pa bo v Mokronogu poskrbljeno za varstvo 97 otrok, na Trebelnem pa za varstvo 19.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!