Logo MojaObčina.si

Mokronog-Trebelno

DANES
22°C
8°C
JUTRI
22°C
11°C
2956

Rezultati akcije nadzora glede ločevanja kom. odpadkov pri gost. subjektih

V oktobru in novembru je potekala na območju občin Trebnje, Mokronog-Trebelno, Šentrupert in Mirna v sodelovanju s Komunalo Trebnje d.o.o. akcija inšpekcijskega nadzora nad ločevanjem komunalnih odpadkov, ki nastajajo v okviru dejavnosti gostinstva.

 
V okviru inšpekcijskih nadzorov je bilo ugotovljeno, da sicer gostinski subjekti razpolagajo s predpisanimi, tipiziranimi zabojniki za kom. odpadke, pri čemer pa je bila ugotovljena nepravilnost glede ločevanja posameznih vrst komunalnih odpadkov. Tako so bili v zabojniku za mešane komunalne odpadke odloženi biološki odpadki (najpogosteje kavna usedlina, agrumi, manjši ostanki hrane), papir (računi) in mešana embalaža (tetrapak embalaža, škatlice cigaret, pločevinke, plastenke..).


Tokratna akcija nadzora je bila predvsem preventivne narave s ciljem ugotovitve stanja glede ločevanja kom. odpadkov pri gost. subjektih in osveščanja uporabnikov. Akcija nadzora pri gost. subjektih bo potekala tudi v prihodnje.

 
Medobčinski inšpektorat in redarstvo

Komunala Trebnje d.o.o.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi