Logo MojaObčina.si

Mokronog-Trebelno

DANES
22°C
10°C
JUTRI
24°C
7°C

S pletenjem košaric so sklenili niz ustvarjalnih delavnic

Na Trebelnem so sklenili še eno sezono ustvarjalnih delavnic, ki jih vsak tretji torek v mesecu gostijo v tamkajšnjem Večnamenskem domu. Tako kot doslej so se tudi v sezoni 2019/2020 zvrstile štiri ustvarjalnice, tokrat pod mentorstvom Pepce Žagar in Milene Zore. Na delavnicah je bila udeležba brezplačna, namenjene pa so bile vsem generacija, ki si želijo ustvarjati.

Na februarski delavnici so udeleženci pod budnim očesom mentoric izdelovali košarice iz ratana, ki jih bodo lahko uporabili za različne namene. Z delavnico so tudi sklenili ustvarjalno sezono, v kateri so novembra in decembra lani izdelovali adventne venčke oz. škatlice za praznična darila, januarja letos pa so naredili ptičke iz volne.

Delavnice na Trebelnem sta pripravili trebanjska izpostava Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti (JSKD) in Zveza kulturnih društev Trebnje v sodelovanju z Društvom upokojencev Mokronog-Trebelno, finančno pa jih je omogočila Občina Mokronog-Trebelno.

 

Besedilo in foto: JSKD OI Trebnje

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi